2020 En Güncel Güzellik Trendleri Nelerdir?

Son yıllarda trendlerin hızlı değişmesi takip edilmesini de oldukça zorlaştırdı. 2020 yılı ise son dönemlerde artan doğal görünümlü makyaj gibi birçok trendin korunduğu bir sene olarak moda dünyasında yerini aldı.

2020 En Güncel Güzellik Trendleri Nelerdir?
En Güncel Güzellik Trendleri Nelerdir?

Son yıllarda trendlerin hızlı değişmesi takip edilmesini de oldukça zorlaştırdı. 2020 yılı ise son dönemlerde artan doğal görünümlü makyaj gibi birçok trendin korunduğu bir sene olarak moda dünyasında yerini aldı. Bunun yanında en son güzellik trendleri arasında bazı sürprizler de yok değil. En güncel güzellik trendleri yazımızda sizlerle.

Doğal Görünümlü Makyaj Popülerliğini Koruyor

Renkli ve ferah ciltlerin öne çıktığı hafif renklendirilmiş makyajsız cilt görünümü, makyaj trendleri arasındaki yerini bu sene de koruyor. Doğal bir görünüm yakalayarak kişinin güzelliğini ön plana çıkarmasına yardımcı olan doğal görünümlü makyaj trendinde anahtar renkler ise toprak tonları.

2020 yılının yeni güzellik trendleri incelendiğinde ten renginizle tam uyum sağlayacak toprak tonlarındaki allık, ruj ve far seçimlerinin bu sezon için ideal bir tercih olacağı görülüyor. Doğal makyaj görünümünde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise dudak ve yanaklarda canlı bir görünüm elde etmek.

Egzotik Bir Görünüm için Mürdüm Rengi

2020 makyaj trendleri arasında dikkat çeken bir diğer trend ise mürdüm ruj trendi. Yaz aylarında dudaklarda enerjik ve canlı renkler kullanarak yaz mevsimi ile mükemmel uyumu yakalamak adettendir. Ancak bu sezon egzotik ve gotik havayı bir arada yakalayan mürdüm dudak görünümü oldukça sık tercih edilecektir. Makyajınızı açık renk farlarla birleştirerek enerjik görünüme göz kırpabilir veya aynı tonlarda yapacağınız bir göz makyajı ile gizemli görünümünüzü koruyabilirsiniz. Her iki görünüm de bu sene oldukça moda olacak.

En Güncel Güzellik Trendleri Nelerdir?

Parlatıcılar Yeniden Çantalarda

Dudak makyajında uzun yıllar süren mat ruj hakimiyetinden sonra geçtiğimiz yıl kremsi rujlar çok daha revaçtaydı. 2020 yılı yaz ayları içinse yeni trend parlatıcılar olacak. Bu sayede uzun yıllardır tercih etmediğimiz parlak ve ıslak dudak görünümü tekrar hayatımıza girecek. Dudakların dolgun görünümünü arttıran ve hem çekici hem genç bir görünüm sağlayan bu trend şimdiden oldukça popüler.

Retro Dokunuşlarla Makyajınızı Renklendirin

2020 bakım güzellik trendlerinde doğal görünüm öne çıksa da, 80'ler modasına da göz kırpıldığını bilmeniz gerekmektedir. Bu sezon canlı göz farlarıyla 80'ler modası takip edilecek. Bu trendi dilerseniz renkli farlarınızı renkli eyeliner ile tamamlayarak uygulayabilir veya nude makyajınıza canlı bir far ile enerjik bir hava katabilirsiniz. Simli ürünler ise disko trendlerini yakalamak için doğru tercih olacak. Parti simlerini far olarak kullanarak yenilikçi bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu görünümün yazın oldukça popüler olacağını söylemek gerek.

Islak Görünüm Yine Çok Moda

Her sezon ıslak görünümler, mutlaka trendler arasında olmuştur. 2020 ise su altı görünümünün tahta oturduğu yıllardan birisi olacak. Islak ve maskülen saç görünümü özellikle ilkbahar - yaz aylarında oldukça sık tercih edilecek. Bu görünümü tamamlamak içinse makyajlarınızda highlighter kullanımını biraz arttırabilir ve parlatıcı trendini su altı trendi ile birleştirebilirsiniz. Özellikle metalik highlighter seçenekleri, adeta bu trend için tasarlanmış.

Asi Bir Görünüm için Dominant Eyeliner

Eyeliner, her sezonun vazgeçilmez parçası olarak uzun yıllardır hayatımızda. Bazı sezonlar kuyruğunu uzaktık, bazı sezonlarsa yokmuş gibi makyajımıza ufak bir derinlik kattık ancak her sezon kullandık. Bu sezon ise çok daha baskın bir görünüm ile yine hayatımızda. Geçen sezonların popüler trendi kedi bakışı görünümü, bu yıl tarih olacak. Bunun yerine ise asi ve keskin bir bakışa sahip olmanızı sağlayacak dominant eyeliner çekimi popüler hale geliyor. Şimdiden eyeliner modellerinin kuyruğunu uzatmaya ve görünümünü belirginleştirmeye başlayabilirsiniz.

2020 En Güncel Güzellik Trendleri Nelerdir? ile ilgili etiketler

2020 makyaj trendleri, 2020 İlkbahar Yaz makyaj trendleri, 2020 İlkbahar/Yaz Trendleri,

2020 yaz saç kesim Modelleri, Makyaj trendleri, 2020 Yaz Erkek renkleri, 2020modasi, Yaz karası,