2020’nin En Yeni Bayan Parfümleri

2020’nin En Yeni Bayan Parfümleri

2020’nin En Yeni Bayan Parfümleri
2020’nin En Yeni Bayan Parfümleri

Her yıl olduğu gibi bu yılda ön plana çıkmış parfüm markaları vardır. Moda her gün her dakika takip edemeyeceğiniz kadar hızlı bir şekilde değişir. İnsan kadar canlı olan moda dinamik bir yapıya sahiptir. Bu dinamizmi takip etmek en çok kadınların yaptığı bir etkinliktir. Moda dergileri gibi fiziksel yayınlar ya da internetteki bloglardan en son trendi öğrenebilmek günümüzde çok zor değildir. Birçok alan modanın dinamik yapısıyla varyasyona uğrar. Örnek olarak konfeksiyonda kıyafet, çanta, ayakkabı; kozmetik alanda ise makyaj malzemeleri ve parfümler verilebilir. Konu parfümlere gelmişken en çok tercih edilen bayan parfümleri konusundan bahsetmekte fayda vardır.

Güne başladığınızda kıyafet seçiminizi yapmış, saçınıza şekil vermiş, uygun aksesuarları kullanmış ve makyajınızı yapmışsanız kombininizi tamamladığınızı düşünürsünüz. Fakat bu konuda yanıldığınızı söylemek isteriz çünkü büyük bir eksiğiniz vardır. Ruhunuzu dışarıya yansıtacak bir koku. Sizi tamamlayacak şey istinasız birkaç fıs parfüm olacaktır.

Ünlülerin Kullandığı Parfüm Markaları

Televizyon ve sosyal medya unsurları düşünüldüğünde çoğu insanın hayatında yaptığı eylemler, göz önünde bulunan insanların yani ünlülerin neler yaptığına bağlı değişkenlik gösterebilir. Bu hemen hemen her alanda vardır. Kadınların ünlülerin kullandığı çanta markaları, ünlülerin kullandığı parfüm markaları gibi araştırmalar yapması olağan bir durumdur. Bu yüzden merak edenler için size birkaç örnek verdik.

Kim Kardashian’ın tercihi Michael Kors’tan yana, nedeni ise kuşkusuz parfümün yarattığı feminen atmosferdir.

Kate Middleton’ın tercihi Dior Dune’dan yana, nedeni fresh bir koku aromasına sahip olan parfümün yarattığı kumsalda bulunma hissiyatı.

Beyonce’un tercihi Emporio Armani Diamonds Intense’ten yana, nedeni gül ve çiçek kokularının oluşturduğu fauna ekosistemi.

Adrina Lima’nın tercihi Victoria’s Secret Bombshell Forever’dan yana, nedeni çiçek ve meyve bahçesinin yarattığı egzotik hava.

Kendall Jenner’ın tercihi Modern Muse Le Rouge’dan yana, nedeni meyve, vanilya ve baharat kokusunun harmanlandığı karakteristik aroma.

2020’nin En Yeni Kadın Parfümleri

En İyi Erkek Parfümleri

Milattan önceki zamanlara uzanan parfüm serüvenine kısa bir bakış attığımızda 4000 yıllık bir yaşamı olduğunu görebiliriz. Uzun zamandır hayatımızda yer alan, duyularımıza hitap eden bu ihtiyaç insanlık için büyük bir önem teşkil eder. Parfümler kadınlar için olduğu kadar erkekler içinde önemli bir aksesuardır. İyi bir kokunun insanın ruh sağlığında yarattığı olumlu etkiler bilimsel olarak kanıtlandı. Görünüşünüze maskülen bir koku katacak parfümler hayatınızda büyük bir fark yaratacak. Dünya çapında popüler olan birçok erkek parfümü vardır. İçerikleri farklı olan parfümlerin aromaları spesifik olup kişiye özeldir. Erkek kullanıcılar için en iyi erkek parfümü listesini derledik.

Versace-Dylan Blue isimli erkek parfümünün içeriğini kapsayan maddeler; kalabriyen bergamot, greyfurt, incir yaprağı ve su notlarıdır. Güçlü, karizmatik ve modern erkeklerin tercihi olmuştur.

Armani Code; bergamot, limon notalarını temel olan parfümün alt notalarını ise anason, zeytin çiçeği ve guaya ahşabı oluşturur. Armani Code yıllardan beri klasikleşmiş bir parfüm olup sofistike bir aromaya sahiptir.

Prada-Luna Rossa Sport EDT; sıkıldığında alınan ilk koku lavanta zencefil ve ardıç meyvesi olurken, alt nota olarak adlandırılan kısımda günebakan çiçeği, vanilya, tonya fasulyesi ve misk yer almaktadır.

Davidoff- Cool Water; 30 yıl önce çıkmasına rağmen trendliğinden asla ödün vermeyen vazgeçilmez bir koku olmuştur. Lavanta, kişniş, biberiye ve portakal çiçeğinin karışımıyla oluşturulan koku daha da uzun bir süre popüler kalacağa benziyor.

Paco Rabnne- Invictus; üst nota olarak adlandırılan kısım için mandalina, deniz ve greyfurt olurken alt notada yasemin ve defne yaprağı kullanılmıştır. İnovatif şişe tasarımıyla da dikkat çeken ürün birçok erkeğin en iyiler listesinde yer bulmuştur.

Kalıcı Parfüm Markaları

Her parfüm kullanıcısının bir parfümden en büyük beklentisi kuşkusuz kalıcı olmasıdır. Bunun için kokusu kalıcı parfüm önerileri almalısınız. Yüksek verimlilikte kalıcılık istiyorsanız iyi bir parfüm markasına ait ürünleri kullanmanızda fayda var. Bu noktada bilmeniz gereken altın bilgi parfümlerin içeriklerine göre sınıflandırıldığıdır. Parfümler içeriklerine göre eau de parfüm ve eau de toilette olmak üzere ikiye ayrılır. Eau de parfum diye nitelendirdiğimiz parfümler %15-20 oranında parfüm yağları kullanılarak yapılır. Eau de toilette ise %5-15 oranlarında parfüm yağı kullanılarak elde edilir. EDP 6 saatlik bir kalıcılık süresine sahipken, EDT de bu süre 4 saate düşmektedir. Daha kalıcı bir parfüm isteyenler tercihi EDP parfümlerinden yana olmalıdır.