2021 Tarzınıza Uygun Doğru Gözlük Seçimi Nasıl Yapılır?

2021 yılında tarzına uygun doğru gözlük seçimi nasıl yapılır ile ilgili faydalı bir makale hazırladık. Hemen oku.

2021 Tarzınıza Uygun Doğru Gözlük Seçimi Nasıl Yapılır?
2021 Tarzınıza Uygun Doğru Gözlük Seçimi Nasıl Yapılır?

Gözlük alırken dikkat edilmesi gereken detaylar oldukça geniş bir skalada sıralanır. İnsanlar, numaralı gözlük seçiminde son derece hassas davranırlar. Ancak söz konusu güneş gözlüğü seçimine geldiği zaman, bu hassasiyet ortadan kalkar. Fakat, tıpkı numaralı gözlük seçerken olduğu gibi güneş gözlüğü satın alırken de aynı hassasiyeti sergilemeniz özellikle göz sağlığınız açısından büyük önem arz eder. 

Yaz Trendi Büyük Yuvarlak Gözlükler

Yaz Trendi Büyük Yuvarlak Gözlükler 

Büyük ve yuvarlak gözlük modelleri, hem kadın kullanıcıların hem de erkek kullanıcıların beğenisini kazanır. Değişik cam detayları ve renk seçenekleriyle son derece geniş bir yelpazeye sahip olan bu modeller, özellikle yaz dönemlerinde bahar esintilerini yansıtır. Ancak yuvarlak güneş gözlüğü modelleri, her yüz tipine uygun olmayabilir. Bu nedenle sırf dönem trendlerini yansıttığı için yüz tipinize uygun olmayan bir gözlük tercih etmek, yanlış olur. Oval yüz tipine sahip olan insanlar bu noktada son derece şanslıdır. Çünkü oval yüzlü insanlara her tip güneş gözlüğü uyum sağlar. Kare yüz tipine sahip olan insanlar için de yuvarlak çerçeveli güneş gözlüğü çeşitleri oldukça uygundur. Kare yüzlü insanların genel olarak yüz hatlarının genişliği ve uzunluğu aynıdır. Bu nedenle sert yüz hatlarını yumuşatacak, yuvarlak geçişli gözlükler ideal bir seçim olabilir. 

2021 Yaz Aviator Gözlük Modelleri

2021 Yaz Aviator Gözlük Modelleri

Ray Ban markasının, geçmişte piyasaya sunmuş olduğu ilk modellerden biri olan Aviator gözlük modelleri, özellikle pilotlar tarafından yoğun rağbet görür. Sadece yurt içinde değil yurt dışında da büyük beğeni toplar. Aviator modeller, köşeli yüz tipine sahip olan insanlarda daha şık bir duruşa imza atar. Özellikle çene ve alın kısmı belirgin olan kişilerde, son derece şık bir görünüm oluşturur. Yuvarlak yüz tipindeki kişiler için bu modeller uygun tasarımlar değildir. Çünkü bu modeller, yuvarlak yüzde daha tombik bir görüntü ortaya çıkar. Bu durumda da komik görünebilirsiniz. Gece hayatında bu modellerin sarı ya da pembe gibi cıvıltılı renkleri tercih edebilirsiniz. Gündüz hayatınızda ise siyah ya da gri gibi koyu renk tonlarını tercih edebilirsiniz. 

Yaz Trendi Büyük Kara Gözlükler 

Yaz Trendi Büyük Kara Gözlükler 

Büyük kara gözlük modelleri her dönem hem erkek hem de kadın kullanıcılara hitap etmeyi başarır. Gözlük markaları hakkında ufak çaplı bir araştırma yaptığınız zaman karşınıza çok sayıda seçenek çıkar. Siyah renk, gözlük seçiminde her zaman yoğun rağbet görür. Gece ve gündüz ortamlarında rahatlıkla kullanabileceğiniz bu ürünlerin değişik şekilleri vardır. Beşgen gibi farklı geometrik şekillere sahip olarak dizayn edilmiş olan modeller özellikle kadın kullanıcıların beğenisini kazanır. Damla şeklinde ya da yuvarlak şekildeki modeller ise daha çok erkek kullanıcılara hitap eder. Kalp adı verilen üst kısmı geniş alt kısmı dar yüz tipine sahip olan kişiler için, köşeli gözlük modelleri son derece idealdir. Ürünler arasında seçim yaparken sap kısımlarını da dikkate almanız tavsiye edilir. Gümüş ya da gold detaylarıyla ön plana çıkan modeller, şık tasarımlarıyla beğeni toplar. 

2021 Yaz Trendi Şeffaf Güneş Gözlükleri 

2021 Yaz Trendi Şeffaf Güneş Gözlükleri 

Şeffaf güneş gözlüğü çeşitleri, özellikle yaz dönemlerinde trend bir hale gelir. Değişik şekilleri bulunan şeffaf modeller pembeden sarıya, maviden yeşile kadar uzanan son derece geniş bir renk yelpazesine sahiptir. Şeffaf seçenekler ve diğer modeller arasında seçim yaparken, ürünlerin uv ışınlarını geçirmiyor olmasına dikkat etmeniz gerekir. Aksi takdirde gözleriniz, yaz dönemlerinde yoğun güneş ışınlarına maruz kalabilir. Bu nedenle de ciddi anlamda zarar görebilir. Gözlerde meydana gelen zararlar, ilerleyen dönemlerde kalıcı hasarlara neden olabilir. Bu sebeple gözlük seçimi son derece önem arz eden bir detaydır. Şeffaf seçenekleri incelediğiniz zaman tek renk tonlarının yanı sıra, koyu renk tonundan açık renk tonuna doğru dağılan bir görsel şölene de denk gelebilirsiniz. Güneş gözlükleri sadece güneşten korunmak amacıyla değil, gözünden rahatsız olan kişilerin hastalığını önlemek amacıyla da kullanılır. Bu nedenle gözlük seçiminizi kaliteli ürünlerden yana yapmanız önerilir. 

Yaz İlk Bahar Spor Stil Gözlükler 

Yaz İlk Bahar Spor Stil Gözlükler 

Güneş gözlükleri, özellikle yaz ve ilkbahar dönemlerinde aktif olarak kullanılır. Bu dönemlerde güneşe maruz kalma oranı daha yüksek olması sebebiyle, gözlük seçimi ekstra hassasiyet gerektirir. Bu dönemlerde insanlar genel olarak daha renkli ve hareketli modelleri tercih ederler. Kadınlar yaz ve bahar dönemlerinde gözlüklerini şort, etek ya da elbise modelleriyle rahat bir şekilde kombin yapabilirler. Ayrıca küpe, şal, kolye, çanta ve ayakkabı gibi aksesuarlarla birlikte takım haline getirerek şık bir uyum yakalamanız mümkündür. Erkek kullanıcılar ise şort, kapri ve tişört gibi parçalarla birlikte son derece şık bir görünüm elde edebilirler. Yaz ve bahar dönemlerinde genel olarak insanlar daha açık renk tonlarına sahip olan seçenekleri tercih ederler. Ancak güneş ışınlarından korunmak isteyen kişiler için koyu renkli seçenekleri tercih etmek daha doğru bir seçim olabilir. 

2021 Yaz ve İlk Bahar Modası Sarı Lensli Gözlükler 

2021 Yaz ve İlk Bahar Modası Sarı Lensli Gözlükler 

Sarı lensli gözlük modelleri, özellikle renk yoğunluklarını azaltıcı etkisiyle ön plana çıkar. Bazı modellerin cam tasarımları kırılmaya ve çizilmeye karşı ekstra dayanıklılık sergiler. Bu ürünleri güven içerisinde kullanma şansınız vardır. Son derece modern görünümleri sayesinde her dönem kullanma imkanınız vardır. Üstelik bu ürünler oldukça hafiftir. Esnek sap uçları, herhangi bir darbeye karşı direnç gösterir. Günümüzde bu ürünlerin üretimini yapan çok sayıda marka vardır. Seçeneklerin tümünü detaylı bir şekilde incelemeniz tavsiye edilir. Yaptığınız incelemeler neticesinde hem yüz tipinize hem bütçenize hem de aradığınız kriterlere uygun olan bir ürün kısa süre içerisinde kolay bir şekilde bulmanız mümkündür.