2021 Yaz Makyajı Önerileri

2021 de trend olacak yaz makyajı önerilerini yazdık. Bakalım bu yıl en çok hangi makyaj modelleri karşımıza çıkacak!

2021 Yaz Makyajı Önerileri
2021 Yaz Makyajı Önerileri

Sıcak ve nemin fazla olduğu yaz günlerinde bile bakımlı görünmek, yaz makyajı önerilerini uygulamakla mümkündür. Yüzünüze ferah ve hoş bir görüntü katacak yaz makyajları, özgün teknikleri ve pratik uygulama biçimleri sayesinde herkesin gönlünü fetheder. Kadınların kurtarıcısı haline gelen yaz makyajı yöntemleri, güzelliğinize güzellik katmayı hedefler.

Doğal Ten Makyajı

Doğal ve Kalıcı Ten Makyajı

Yüzün parlak ve pürüzsüz görünmesi, makyajın tamamlanmasında damga vurucu nokta olarak kabul edilir. Yüzde bulunan ufak lekeler, sivilce ve aknelerin etkili fondötenler yardımıyla kapatılması; makyajın tam anlamıyla oturmasına yardımcı olur. Loreal Paris, Maybelline, Flormar ve daha pek marka tarafından üretilen fondötenler; farklı cilt tiplerine göre seçenekler sunar. Cilt koyuluğu, hassaslığı ve yağ oranına bakılarak uygun fondöteni seçtiğiniz takdirde makyajınızda hiçbir kusur oluşmayacaktır. Bunla birlikte kalıcı fondöten uygulamaları sayesinde yaz boyu yaşanabilecek fondöten akması ya da uçması gibi sorunlardan kendinizi uzaklaştırabilirsiniz. Genellikle güzellik merkezi gibi konunun uzmanı kişilerin yer aldığı güvenilir adreslerde gerçekleştirilen kalıcı fondöten uygulaması, etkisini birkaç ay sürdürür. Her mevsim uygulanabilen işlem, fondöten ihtiyacı duyan kadınları büyük bir zaman ve enerji kaybından kurtarır. Yüzde oluşan pürüzsüzlüğün doğal durmasını sağlayan ürünler, etrafınızdakilerin bakışlarını üzerinizde toplar. Yaz sıcağının yakıcılığına rağmen ışıldamaya devam eden cildiniz, güzelliğinizi herkese yansıtır.

transparan pudra kullan

Transparan Pudra Kullan

Kusursuz ten görünümünün yaratıcıları arasında sayılan transparan pudralar, yaz sezonunun vazgeçilmez makyaj ürünlerinden olur. Her cilt tipine uygun yapıdaki renksiz pudralar, cildin daha parlak gözükmesine yol açar. Bunun haricinde fondöteni sabitleyerek makyajı daha kalıcı bir hale getiren transparan pudra, her an kadınların yardımına koşar. Fondötenin gün içinde parlamasını ve yapısının dağılmasını engellemesi nedeniyle transparan pudraların pek çok film setinde tercih edildiği bilinir. Lancome ve Maybelline gibi farklı markaların tavsiye edilen pudraları, kullanıcılardan tam puan almayı başarır. Makyajı tazeleme, sabitleme ve mat bir görünüm ekleme özelliklerine sahip pudralar; makyaj çantanızdan eksik etmek istemeyeceğiniz parçalardan biri haline gelir. İnce yapıda olmasına dikkat edilen ürünler, yüzünüzde hiçbir ağırlaşmaya neden olmaz. Bu şekilde gün boyu güvenle kullanılması mümkündür.

minimal göz makyajı

Minimal Göz Makyajı

İnsanların iletişim esnasında sıklıkla kullandığı göz bölgesi, makyajın odağı olur. Göz bölgesinin doğru renk ve yöntemler ile hareketlendirilmesi, kişinin güzelleşmesinde önemli bir paya sahiptir. Sıcağın ve doğallığın mevsimi olarak biline yaz aylarında göz bölgesine ağır makyaj uygulamaktan kaçınmanız önerilir. Turuncu, sarı ve pembe gibi yumuşak renk tonlarının tercih edilmesi; yaz atmosferine uyum sağlamanızı kolaylaştırır. Ayrıca yaz aylarının vazgeçilmez mekanları arasında olan plaj ve sahil kenarlarında abartı durmayacak şekilde göz makyajlarına yönelmeniz, çevrenizden olumlu tepkiler almanızı sağlar. Hafif far uygulamasının minik rimel dokunuşlarıyla desteklenmesi, göz bölgenizin aynı anda doğal ve çekici gözükmesine aracılık eder.

fresh görünüm

Fresh Görünüm

Yaz aylarının koşuşturması içerisinde bozulmayacak hafiflikte makyaj yapmak, pek çok kadının ortak tercihidir. Sadece birkaç dakikada herhangi bir yere gitmeye hazır hale gelebileceğiniz doğal makyajlar, yaz mevsimini güzelleştirir. Daha az malzeme kullanarak daha fresh bir duruşa sahip olmanız mümkündür. Yüzde adeta hiçbir ürün kullanılmamış kadar hafif duracak doğal yapılı fondötenler, makyajın anahtarıdır. Fondöteni ince yapılı ve aydınlık kapatıcılarla desteklemek, doğallığınızı artıracak adımlardan biridir. Ancak ten makyajının fazla sönük kalmaması için canlı bir allık uygulanması gerekecektir. Böylece yüzünüzde dengeli bir duruş ortaya çıkar. İsteğe göre uygulanabilecek ruj ve rimellerin doğallığı etkilemeyecek hafiflikte kullanılması tavsiye edilir.

likit mat ruj

Likit Mat Ruj

Gün boyu tazeleme gerektirmeyen ve sürüldüğü andaki görüntüsünü koruyan likit mat rujlar, yaz makyajının tamamlayıcı elemanıdır. Son zamanlarda trend haline gelen likit rujlar, kullanım kolaylığı dolayısıyla pek çok makyaj çantasında değişmez bir yer edinir. Fırçalı ucu yardımıyla kısa sürede düzgün bir ruj uygulaması yapılabilmesi, ürünlerin herkes tarafından kullanılabilmesini mümkün kılar. Pastel ve Note gibi markaların yanı sıra ünlü bloggerların çıkardığı likit rujlar da kalitesiyle oldukça beğenilir. Henüz piyasaya çok yeni giriş yapmasına rağmen sektörü kasıp kavuran likit mat rujlar, makyaja yenilikçi bir bakış açısı getirir. Kuruduktan sonra matlaşan ve hiçbir şekilde kıyafetlere bulaşmayan ürünler, uzun yaz günlerinde kurtarıcı görevi üstlenir. Yazın zorlu hava koşullarına ayak uyduran likit mat rujlar, makyajınıza son dokunuşu yapar.

Yaz Makyajı Önerileri makalemizde bahsettiğimiz tüyolar ile bu yaz herkesin gözü üzerinizde olacak. Yazın zorlu hava koşullarında ki güzelliğiniz herkes tarafından merak edilecek.