Alınan Bir Kolyenin Gümüş Kolye Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Günümüzde gümüş kullanımı gittikçe artmaya başlamıştır. Bunun en büyük sebeplerinden birisi, gümüşün alternatiflerine göre daha sağlıklı olması ve kararma ya da benzeri bir durumda bile müdahale edilebilmesinin oldukça kolay olmasıdır.

Alınan Bir Kolyenin Gümüş Kolye Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Alınan Bir Kolyenin Gümüş Kolye Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Günümüzde gümüş kullanımı gittikçe artmaya başlamıştır. Bunun en büyük sebeplerinden birisi, gümüşün alternatiflerine göre daha sağlıklı olması ve kararma ya da benzeri bir durumda bile müdahale edilebilmesinin oldukça kolay olmasıdır. Gümüş tercihinin alerjenlere karşı etkisiz olması yani alerji yapmaması da bir diğer tercih sebeplerinden birisidir. Gümüş takı modellerinin artmasıyla birlikte kadınlar arasında sıkça tercih edilmektedir. Diğer takı materyallerinde olduğu gibi gümüş bazlı ürünlerde de sağlığa zararlı bileşenler kullanılabilmektedir. Bu sebeple sizlere yazımız içerisinde saf gümüş kararır mı gibi sorulara cevap verecek ve gümüş ile ilgili merak ettiklerinizi bir araya getireceğiz. Saf gümüşten örnek verirsek kullanım alanına bağlı olarak kararma yaşama ihtimali vardır. Ancak bunun sebebi gümüşün bakımsızlığından kaynaklanmaktadır. Gümüş ile ilgili kararmayı düzeltmek uygulayacağınız bakıma bağlı olarak saniyeler içerisinde mümkün olabilmektedir. O yüzden gümüş tercih ederken, en önemli dikkat etmeniz gereken konu gümüşün gerçek olup olmadığını anlamaktır.

Gerçek Gümüş Nasıl Anlaşılır?

Gümüşü dışarıdan bakarak gümüş olup olduğunu anlamak maalesef, sektör dışından kişiler için mümkün değildir. Bunun için bir kuyumcudan yardım almak ya da satın aldığınız adresin güvenilir bir firma olduğunu bilmekte fayda olacaktır. Tercih edeceğiniz gümüş modeller arasında yapacağınız seçim içerisinde sağlığınızı korumak durumundasınız. Bunun için de kaliteli bir firma ile alışveriş yapmakta her zaman fayda olacaktır. Satın aldığınız gümüş modelin kararma yapması, onun sahte olduğu anlamına gelmez. Gümüş içerikli takıların kararması durumu oldukça olağandır. Gerekli bakımları uygulayarak bu durumdan kurtulabilirsiniz.

Gümüş tasarımlar genellikle 800, 900 ve 925 ayar seçeneklerde tercih edilir. 925 ayar olan en makbul olanıdır. Gümüşlerin içerisinde yazan ayar kısmı da gerçekliğinin simgesiydi ancak artık sahte içeriklere de eklenmektedir. Gümüş bozdurulur mu diye soracaksanız eğer, gümüşün işleyen ustaya bağlı olarak fiyatı değişiklik gösterecek şekilde yanıt bulabilir. Eğer salt bir gümüşse ve kaliteli bir işlemeye sahip değilse değeri düşük olacaktır. Ancak kaliteli bir işleme düşünüyorsanız eğer, aynı şekilde sattığınızda da değerini koruyacağını düşünebilirsiniz.

Gümüş Alerji Yapar mı?

Gümüş, eğer doğrudan takı takmaya ya da maddeye karşı bir alerjeniniz yoksa, alerji yapmaz. Gümüş türevi takılar arasında en sağlıklı olan yapı maddelerinden birisidir. Kolay işlenir ve insan sağlığına bilinen olumsuz bir etkisi yoktur. Böylece uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz. Gümüşün rahat kullanım alanı ve kaliteli bileşenleri düşünüldüğünde siz de rahatlıkla tercih edebileceksiniz. Yenilikçi kullanımlar için doğru işlemelerle tercih ettiğinizde gümüş kolyelerin ne kadar şık durabileceğini gözlerinizle tanık olacaksınız. En çok tercih edilen modeller arasında yapacağınız seçime bağlı olarak uzun yıllar boyu güvenli bir şekilde kullanabileceksiniz. Alternatif takı materyallerine kıyasla gümüş halen daha ülkemizde ve dünyada en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır.

Sahte Gümüş Anlama Yöntemleri

Sahte gümüş anlama yöntemleri genellikle kuyumcularda bulunan materyallerle gerçekleştirilebilir. Gümüşü alacağınız yerde lisanslı ürünler tercih ederek oluşabilecek olumsuzluklara karşı önlem alabilirsiniz. Renk üzerinden alışılabileceği söylense de aslında aynı rengi materyal olarak kullanabilirsiniz. Gerçek gümüş ne kadar sorusunu da yine aynı şekilde kuyumcularla sağlamanız mümkün olacaktır. Gümüş alırken mutlaka güvenilir bir adresten alışveriş yapın.

Gümüş Kolye Modelleri

Gümüş kolye modelleri arasında yenilikçi anlayışla üretilen modeller arasından siz de kendinize uygun olanı tercih etmek ister misiniz? En doğru modelleri bir araya getirmek hiç de zor değil. Kampanyalı gümüş kolye modelleri arasında siz de dilediğinizce tercih yapabileceksiniz. Tek yapmanız gereken doğru modelleri bir araya getirerek uygun fiyatlı olarak tercihte bulunmak. Böylece kısa süre içerisinde şık görünüme kavuşabileceksiniz. Netmağaza online alışveriş sitesi bu konuda severek yardımcı olacaktır.

Gümüş Kolye Fiyatları

Gümüş kolye fiyatları, gümüşün işlemesine ve ayarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Burada aldığınız gümüşün işlemesi birinci referanstır. Çünkü el yapımı gümüşler her zaman daha yüksek değer görmektedir. Fabrikasyon üretimler ise biraz daha düşük fiyata alıcı bulabilmektedir. Tercih edeceğiniz gümüş modelleri arasında yapacağınız seçimle kısa sürede şık görünerek, kaliteli bir gümüşe sahip olabileceksiniz.