Alyans Seçmenin Püf Noktaları - Alyans Altın mı Olmalı Gümüş mü?

Evlenecek çiftlerin en zor kararverdikleri konu alyans seçimi. Evlilik yüzüğü Altın mı Olmalı Gümüş mü? sorusunun cevabı bu makalede.

Alyans Seçmenin Püf Noktaları - Alyans Altın mı Olmalı Gümüş mü?
Alyans Seçmenin Püf Noktaları - Alyans Altın mı Olmalı Gümüş mü?

Evlenirken karar vermesi en zor konulardan birisi de yüzük seçimleridir. Uzun süre kullanılacak olan yüzükler seçilirken ince alyans mı kalın alyans mı seçileceği ya da hangi modelin daha kullanışlı olduğu gibi sorular gündeme gelmektedir.

Alyans seçimlerinde aslında öncelikli olarak kişilerin kendi tercihleri önemli olmaktadır. Bununla birlikte daha günlük ve rahat bir kullanım ile hayatı boyunca parmağında taşımak isteyenler için sadece ve taşsız modeller önerilirken; öze günün anlamını ifade eden bir model isteyenler için de taşlı alyans modelleri önerilmektedir.

Alyans seçimlerinde aynı zamanda alyansın yapıldığı cins de kararsızlığa neden olmaktadır. Altın alyans mı gümüş alyans mı seçenekleri arasından hem bütçeye hem de göze hitap eden modeller seçilerek karar verilmektedir.

Neden Altın Alyans Tercih Edilmeli?

Altın alyans tercih edilmesinin en önemli nedeni herhangi bir kararma olmaması sayesinde çok uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanılabilmesi olmaktadır. Diğer ürün malzemelerinde kararma ya da eskime olmasına rağmen altın alyanslar ile ömür boyu kullanım mümkün olmaktadır.

Altın model alyanslar içerisinde beyaz altın, sarı altın ya da rose gibi seçenekler bulunmaktadır. Son yılın trendi rose olmakla beraber beyaz altın da çok sık tercih edilen altın renkleri arasında yer almaktadır.

Sarı alyans mı beyaz alyans mı seçimleri genelde gelinlerin diğer takıları ile uyumlu olmasına göre yapılmaktadır. Örneğin pırlanta setler için daha çok beyaz altın kombini seçilmekte olup daha çok bilezik kullananlar için ise sarı altın tercih edilebilmektedir.

Alyans Seçmenin Püf Noktaları - Alyans Altın mı Olmalı Gümüş mü?

Gümüş Alyanslar Kullanışlı Mıdır?

Gümüş alyans seçimlerinde altın kadar uzun ömürlü kullanılamayan gümüşlerin çok kolay biçimde bakımları yapıldığı için altın yerine alternatif olarak tercih edilebilecek ürünler arasında yer almaktadır.

Gümüş alyans modelleri içerisinde de çok fazla seçenek bulunmakta ve bu seçeneklerden herhangi birisi seçilerek alyans olarak rahatlıkla kullanılabilmektedir. Hem bütçe dostu olması hem de çeşitli modeller sunması nedeniyle yeni evlenecek çiftlerin alternatifleri arasında yer almaktadır.

Bunun yanı sıra gümüş yüzükler daha çok erkeklerin günlük kullanım için tercih etmiş oldukları ürünlerdir. Altın yüzük kullanmak istenmediğinde gümüş yüzük ya da çelik yüzük hem dayanıklı hem kaliteli ürünler olarak en iyi alternatif yüzük modelleri olarak bilinmektedir.

Alyans Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alyans seçerken dikkat edilmesi gerekenlerin başında, sürekli kullanılacak bir takı olması nedeniyle daha sadece ve kullanışlı bir model tercih edilmesi gelmektedir. Genelde taşlı olmayan modellerin alyans için daha uygun olduğu düşünülmektedir.

İnce alyans mı kalın alyans mı sorusunun cevabı ise parmak ölçüsüne uyumlu olmasıdır. Çok uzun olmayan parmaklarda kalın alyans kullanılması şık bir görüntü sunmayacaktır bu nedenle daha dar bir alyans modeli de seçilebilir.