İlham Verecek 2021 Banyo Modelleri

Şık ve modern 2021 banyo modelleri. Pratik ve kolay modern banyo dekorasyon fikirleri ve ilham veren 2021 banyo tasarımları ile banyonuza şıklık katın.

İlham Verecek 2021 Banyo Modelleri
İlham Veren 2021 Banyo Modelleri

Birbirinden farklı görünümlere  ve maliyetlerle sahip olan 2021 banyo modelleri, günümüzde pek çok kişiye ilham verir. Şüphesiz bakıldığı zaman, bir evde dekorasyon olayının en zor kısım banyodur. Durum böyle olunca da insanlar birbirleriyle sürekli fikir alışverişi içinde bulunma ihtiyacı duyarlar. Üstelik artık evlere master bathrooms olarak da bilinen ebeveyn banyoları ilave edilince, bu zor süreç iki katına çıkar. Peki bir banyo nasıl olmalıdır? Banyo için dekorasyon ipuçları nelerdir? Konuya ilişkin merak ettiğiniz püf noktaları sizler için hazırladık!

Banyo Dekorasyonları Nasıl Olmalıdır?

Banyo dekorasyon fikirleri, son zamanlarda kadınlar başta olmak üzere erkeklerin de merak ettiği konular arasında yer alır. İnsanların pek çoğu gün boyu çalıştıkları için, eve geldikleri zaman yorgunluklarından arınmak isterler. Bunun en etkili ve şüphesiz en sevilen yolu da duş almaktır. Bu nedenle banyo tasarımları büyük önem arz eder. Son zamanlarda yapılan yeni evlere göz attığınızda banyo kısımlarının eski dönemlerde yapılmış olan evlere oranla daha küçük olduğunu görmeniz mümkündür. Banyonun küçük olmasının yanı sıra bir de düzensiz bir kullanış alanı ortaya hoş olmayan görüntüler çıkarır. Yanlış yapılan dekorasyonlar, evlerin sev favori yeri olan banyoyu son derece sevimsiz ve itici bir hale getirir. Fakat bu durumu tersine çevirmek sizin elinizde. Bazı ince noktalara değindiğiniz zaman hem şık hem modern hem de konforlu bir banyo tasarımı yapabilirsiniz.

Modern Banyo Tasarımları

Banyo tasarımlarını şık ve modern hale getiren en temel şey, ortam içinde kullanılan ürünlerdir. Bu nedenle banyonuzda kullanacağınız her bir ürünü titizlikle tercih etmeniz gerekir. Hem kendi kişisel zevklerinize hem de banyo yapınız uygun olan ürünleri kısa süre içerisinde kolayca bulmanız mümkün olur. İşte hangi ürün seçiminde ne kadar hassas olmak gerektiğine dair ipuçları!

Banyo Duvar Rengi Seçimi

Banyo Duvar Rengi Seçimi

Decor bathroom olarak ifade edilen dekor banyosu için, en önemli ürünlerden biri tabii ki duvar rengi seçimidir. Günümüzde pek çok banyoda fayans kullanılır. Fakat bu fayansların rengi ortamın nasıl görüneceği açısından büyük önem arz eder. Genel olarak banyolarda lavabo ve kabin kısımları beyaz renkte olur. Dolayısıyla fayans seçimini koyu renkten yana yaptığınız zaman asıl uyumu yakalamanız mümkün olur. Özellikle siyah ve gri gibi renk tonları, ortamın tam anlamıyla kusursuz görünmesine rol sahibi olur. Ancak küçük ebatlı banyolarda, koyu renk kullanımı ortamı daha küçük gösterir.

Ahşap Banyo Dolabı

Ahşap Banyo Dolabı

Hemen hemen her banyoda dolap kullanılır. Küçük banyo banyo fikirleri anlamına da gelen Small bathroom bathroom ideas, banyonuzun ebatına göre seçim yapmanız için önemli terimlerden biridir. Ahşap banyo dolapları seçimini de koyu renklerden yana yapabilirsiniz. Lavabo ve kabin beyazıyla bir araya gelen ahşap dolap detayları hayalini kurduğunuz banyo tasarımına kavuşmanızı sağlar. Fakat dolap seçimi sırasında su lekesi bırakmayan ve buharda etkilenmeyen malzemeler tercih etmeniz önerilir. Ayrıca havlu, diş fırçası, diş macunu ya da kozmetik ürünlerini koyabileceğiniz bölmelerin olmasına özen göstermeniz gerekir. Bu sayede banyo dekorunuz için en doğru dolap seçimini yapmanız mümkün olur.  Bathroom cabinets yani banyo dolapları şeklinde araştırma yaparsanız aradığınız ürünü daha rahat bulabilirsiniz.

Banyo Işıklandırma

Banyo Işıklandırma

Işıklandırma kısmı, tıpkı evin diğer bölümlerinde olduğu gibi banyoda da önem arz eder. Örnek vermek gerekirse; salonda ya da diğer odalarda son derece şık bir görüntü oluşturan büyük avize modelleri, banyoda kullanıldığı zaman hoş durmayabilir. Bu sebeple banyo ışıklandırması kısmında, oda için sunulan ayrıntıları kafanızdan çıkarın. Oda aydınlatma seçeneklerinin haricinde son derece modern ve konforlu bir deneyim yaşatan led aydınlatmaları tercih edebilirsiniz. Tavan kısmına cam halka, ayna kısmına ise uzun ve ince ledler yerleştirdiğiniz zaman kusursuz bir tablo ortaya çıkar. Dilerseniz klasik ampul kullanarak da bu sorunu halletmeniz mümkündür.

Banyo Ayna Modelleri

Ayna olmadan bir banyo düşünülemez değil mi? Üstelik dekorasyon denildiği zaman da pek çok kişinin aklına ilk olarak ayna gelir. Dolayısıyla ayna seçimi evin diğer bölümlerinde olduğu gibi banyoda da mühimdir. Klasik banyo fikirleri arasında çoğunlukla karşınıza ufak ebatlı aynalar çıkar. Bu tip aynalarda genel olarak kafadan gövdeye kadar uzanan kısım gözükür. Çoğu kişi de muhtemelen bu durumdan şikayetçi olur. Klasik modeller yerine banyonuzda boy aynası kullanmaya ne dersiniz? Boy aynaları, tüm vücudunuzu komple görmenizi sağlar. Son dönemlerde banyolarda sık sık boy aynaları tercih edilir.

Banyo da Canlı Çiçek Kullanımı

Banyo da Canlı Çiçek Kullanımı

Banyo tasarımı denildiği zaman çoğu kişinin aklına genel olarak tadilat yaptırmak ya da bütün anlamda bir değişiklik yapmak gelir. Aslında birkaç ufak ayrıntı ortamı yepyeni bir hale getirmeniz mümkündür. Özellikle bitki ya da çiçek köşesi, banyoları havasını değiştiren ürünlerin başında yer alır. Fakat canlı bitkiler yerine yapay bitkiler tercih etmeniz daha doğru olur. Çünkü nem oranının yüksek olduğu ortamlar canlı bitkiler için uygun değildir. Dolayısıyla canlı bitkilerle bir dekorasyon yapmanızın anlamı yoktur. Fakat yapay ve renkli bitkiler koyarak ortamı hareketli bir hale getirebilirsiniz.

Küçük Banyo Fikirleri

Küçük Banyo Fikirleri

Küçük banyolar için nasıl dekor yapılacağı her zaman merak konusu olur. Eski zamanlarda pek çok insan, banyo fikirleri olarak küçük ebatlı banyolara küvet konulmasının doğru olmadığını savunurdu. Ancak zaman geçmesiyle beraber artık bu düşünce önemini yitirdi. Günümüzde küçük banyolara küvet konulması mümkün olan bir durumdur. Sadece küvet boyutlarını banyonun büyüklüğüne göre seçmeniz gerekir. Aynı zamanda banyoda dilerseniz küvet yerine duşa kabin de kullanabilirsiniz. Ayrıca ortamın daha ferah ve daha büyük görünmesi adına açık ten tonuna sahip olan ürünleri tercih edebilirsiniz.

2021 banyo modelleri tabiki bunlarla suınırlı değil. Bu makalede anlattıklarımızın dışında eminiz ki bir çok markanın çok güzel modelleri vardır. Bu modelleri Google da 2021 banyo modelleri diye küçük bir araştırma yaparak bulabilirsiniz.