Çocuğunuza Kol Saati Seçerken Dikkat

Çocuğunuzun bir kol saatine ihtiyacı varsa veya ona hediye olarak çocuk kol saati alacaksanız çok dikkatli olmalı, ona zarar verebilecek çocuk kol saati modellerinden uzak durmalısınız.Bunun içinde çocuk kol saati seçerken çok dikkat etmeniz gerekmektedir.

Çocuğunuza Kol Saati Seçerken Dikkat
Çocuğunuza Kol Saati Seçerken Dikkat

Belli standartlardaki çeşitli kıstaslara sahip olan saatleri seçmeniz önemlidir. Çocuk kol saatlerinde en çok beklenen en önemli üç özellik;

  • Dayanıklılık,
  • Su geçirmezlik,
  • Kalite

Eğer 12 yaşından küçük çocuklarınıza kol saati alıyorsanız saatin ilgi çekici olması önemlidir. Çocuğunuza saat kullanma alışkanlığını kazandırmak istiyorsanız alacağınız saati cazip kılmalısınız. Bu yüzden bu kol saatlerinin tasarımı göz alıcı, canlı pastel renkleri bulundurmalı ve çocuğunuzun hayal dünyasına dokunmayı başarabilmeli. Çocuğunuzun sevdiği çizgi film karakterlerinin olduğu lisanslı kol saatlerini düşünebilirsiniz ayrıca CE (Avrupa’ya uygunluk) standartlarına uygun saatleri tercih etmenizde fayda var. Çocuğunuza alacağınız İlk saati kesinlikle analog tercih etmelisiniz. İlk başta zamanı takip etmekte zorlanacak olsa bile buna zamanla alışacaklardır. Daha sonraları çocuk kol saat dijital tercih edebilirsiniz. Çocuğunuz ilk olarak dijital saate alışırsa analog saat kullanmakta sıkıntı yaşayabilir.

Çocuk Kol Saati Modelleri

Kol saati uzun yıllardır tercih edilen bir aksesuar olmuştur. Kadın erkek farketmeksizin herkesin kullandığı zamanın takipçisi olarak nitelendirdiğimiz bu aksesuarların çocuklar tarafından kullanılması da önem arz eder. Düzenli kol saati kullanımıyla çocuğunuz hem zaman kontrolünü sağlayabilecek hem de günlük planını daha rahat takip edebilecek.

Fiziksel mağazalarda ve online alışveriş sitelerinde unisex, kız veya erkek çocuk kol saat modelleri ufak bir araştırma ile erişebilirsiniz. Erkekler için Ben10, Cars ya da taraftar saatleri. Kızlar içinse Barbie, Hello Kitty ya da Winx Club lisanslı saatler. Daha fazla araştırırsanız çok ilginç tasarımlarda bulabilirsiniz. Çocuk kol saati ışıklı ekran oldukça ilginç bir modeldir. Bu modelle çocuğunuz karanlıkta da kolayca kullanabilir, bu ilginç tasarım sayesinde çocuğunuzun saat kullanma alışkanlığı kazanmasına da yardımcı olacak. Net Mağaza farkıyla Q&Q çocuk kol saatlerini inceleyebilirsiniz. Kız ve erkek çocukları için eşsiz tasarımları ve çocuk kol saati fiyatları inceleyebilirsiniz, bunun için sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Ödeme seçenekleri ve teslimat güvencesiyle alışveriş yapmanın tadına varacaksınız.

Çocuğunuza Kol Saati Seçerken Dikkat

Çocuk Kol Saati Özellikleri

Çocuk kol saatinde olması gereken özellikler saymakla bitmez.

Öncelikle çocuğunuzun sağlığını tehdit etmeyecek, gerekli testlerin yapıldığı materyallerden üretilmiş saatlerin tercih edilmesi gerekir. Saatin kayış ve kasa materyalindeki kullanılan malzemelerin çocuğunuzun cildinde çeşitli semptomlara sebep olması ya da alerji yaratması durumlarına karşı bu konuda hassasiyet göstermeniz önemlidir.

Çocuklar yetişkin insanlara göre aktif hareket ederler. Okula giderler, oyun oynayıp, koşup zıplarlar. Bu sebeple çocuğunuza aldığınız kol saati her türlü hareket endeksli aktivitelerde meydana gelebilecek çizik ve darbelere karşı dayanıklı olması gerekir.

Bunun haricinde çocuk kol saat su geçirmez özelliği de oldukça talep edilen bir özelliktir. ISO standartları içinde yer su geçirmezlik özelliğinin dereceleri mevcuttur. Saat alırken özellikler listesinde 50 m su geçirmezlik ya da 50 ATM su geçirmezlik şeklinde görebilirsiniz. Suya dayanıklılık ölçütü bahsedilen bu ibarelerle belirlenir. Çocuğunuza aldığınız saat en azından 30 ATM suya dayanıklılığı olması önemlidir. 30 ATM dayanıklı su geçirmez saatlerle el ve yüz yıkama gibi aktivitelerde çocuğunuz rahatça kullanabilir.

Akıllı Çocuk Saatleri

Son yıllarda artan güvenlik problemi nedeniyle çocukları için en çok endişelenen kesim kuşkusuz ebeveynlerdir. Konum bilgisinin öneminin arttığı bu günlerde GPS teknolojisini her alanda görmemiz olasıdır. Çocuk kol saati GPS teknolojisi kullanılarak geliştirildi. Anne ve babaların beklentisi bu anlamda çok arttı. Bir saatten beklenilen zamanı göstermesinden çok daha fazlası oldu. Küçük yaştaki çocuklarının telefon kullanmasını tercih etmeyen ailelerin imdadına GPS özellikli çocuk kol saatleri yetişti. GPS kol saatleri ile konum takibi yapabilmektesiniz yani çocuğunuzun saati aktif bir haldeyken konum bilgilerini kolayca alabilirsiniz. Bunun yanında konum geçmişini de görebilme olanağınız vardır. Saate sesli mesaj ya da sms atabilme imkanınız da bulunmaktadır. Akıllı çocuk saatleri bu anlamda bir telefondan farksızdır. Aynı zamanda çocuğunuzun sağlık durumunu da adım sayar, harcanan kalori oranı ve uyku devri gibi fonksiyonları kullanarak takip edebilirsiniz. Mobil uygulama sayesinde çocuğunuzu saatini yönetebilmeniz de mümkün.

Gelişen saat teknolojisi her geçen gün insanı hayret içerisinde bırakmaktadır. Bizler sizler için saat teknolojisinde gerçekleşen tasarımsal ve teknolojik yenilikleri takip ediyor ve paylaşıyor olacağız.