Dolgun Kaşlar için En Etkili 5 İpucu

Daha dolgun ve daha gür kaşlar en etkili 5 yöntemi anlattık. Bu yçntemler ile sizde daha dolgun kaşlara sahip olacaksınız.

Dolgun Kaşlar için En Etkili 5 İpucu
Dolgun Kaşlar için En Etkili 5 İpucu

Göz makyajı, kadınların güzelliğini ön plana çıkaran en temel unsurların başında yer alır. Fakat göz makyajı kadar, kaş bakımı da oldukça önemli bir detaydır. Dolgun kaş elde etmek için bazı püf noktaları bilmenizde fayda vardır. Bu püf noktaları uygulayarak hem doğal görünümlü hem de kusursuz bir kaş makyajı yapma şansını elde edebilirsiniz. 

Doğru Ürün Kullanın

Kaşlarınızın gür bir görünümde olması için ilk etapta bir adet kaş fırçası almanız gerekir. Kaşlar İçin hem pudra şeklinde hem de jel şeklinde dizayn edilmiş olan ürünler vardır. Jel ürünler, kaşlar üzerinde daha yapay bir görüntü oluşmasına neden olur. Bu sebeple pudra görünümlü ürünleri tercih etmeniz tavsiye edilir. Pudra görünümlü ürünler, kaşlarda daha doğal bir izlenim bırakır. Özellikle seyrek ve dağınık haldeki kaş yapısına sahip olan kişiler için pudra bazlı ürünler son derece idealdir. Çünkü bu ürünleri sadece kaşlarınızın seyrek olduğu bölgelere uygulamanız yeterli olur. 

Doğru Ton Seçimi 

İnsanların ten rengi gibi kaş rengi de farklılık gösterir. Bu sebeple her ürünü herkesin kullanması doğru olmaz. Kaşlarınızın renk tonunun dışında bir ürün tercih etmeniz, ortaya doğallıktan uzak bir görüntü çıkmasına neden olur. Cilt tonunuz ile birebir uyumlu renk tonlarına sahip ürünler tercih ettiğiniz zaman hayalini kurduğunuz doğal kaşlara ulaşmanız daha kolay olur. Kaş makyajı yaparken kaş farı renk seçeneklerini incelediğiniz zaman kafanız karışabilir. Hatta bu noktada seçim yapmak çoğu zaman zor olur. Ancak bu detay son derece önemli olduğu için ürün seçimini iyi yapmanız gerekir. Açık tene sahip olan kadınların koyu renk tonlarından uzak durması gerekir. Aynı durum koyu tene sahip olan kişiler için de geçerlidir. 

2021 Yaz Makyajı Önerileri ilgili makalemizi mutlaka okuyun.

Fırça Uygulamasında Fazlaya Kaçma 

Kaş fırçası çeşitleri iki ayrı sınıfa ayrılır. Birincisi; maskara tipli fırçalardır. İkincisi ise tarak görünümlü fırça çeşitleridir. Her ikisini de doğru kullandığınız takdirde verimli sonuçlar elde edebilirsiniz. Fırçalar, kaşlarınıza uyguladığınız ürünlerin daha doğru bir şekilde yayılmasını sağlar. Doğal görünümlü kaş yapısı elde etmek adına kaşlarınızı yukarı doğru taramanız gerekir. Ancak bunu abartmanız, kötü bir görüntüye neden olabilir. Kaş fırçaları aynı zamanda kaşlarınıza şekil vermek için de kullanılabilir. 

Bakım Yapmadan Makyaj Yapma 

Kaş makyajı uygulamasına geçmeden önce bakım yapmanız gerekir. Tıpkı cildinize yaptığınız temizleme ve nemlendirici bakım uygulamalarını kaşlarınıza yapmanız gerekir. Krem ya da nemlendirici toniklerle kaşlarınızı makyaja hazır bir hale getirdikten sonra tarama ve makyaj işlemine başlayabilirsiniz. Aksi takdirde kaşlarınız dağınık bir görünüme sahip olur. Bu da makyajınızın hoş görünmesini engeller. 

Mükemmeli Hedeflemek 

Yüz makyajınızda gösterdiğiniz özeni kaş makyajınızda da göstermeniz gerekir. Evde kaşlarınızı doğal yöntemlerle gür bir hale getirme şansınız vardır. Düzenli bakım yaparak kaşlarınızın seyrek görüntüsünü daha gür bir şekle sokabilirsiniz. Ayrıca besleyici serumlar da kaş sağlığınız için son derece faydalı olabilir. Kaşlarınızın arasında yer alan boşlukları doğru teknikleri uygulayarak kaş kalemi ve kaş farı yardımıyla doldurmanız mümkündür.