Gümüş Kolye Seçerken Zorlanıyor Musunuz?

Gümüş Kolye Seçerken Zorlanıyor Musunuz?

Gümüş Kolye Seçerken Zorlanıyor Musunuz?
Gümüş Kolye Seçerken Zorlanıyor Musunuz?

Gümüş günlük hayatta kullanılan oldukça değerli olan bir madendir. Gümüş kolye, bir kadının olmazsa olmazlarından bir tanesidir. Her kadının gümüş kolyesi, gümüş küpesi ve daha farklı çeşitlerde takıları vardır. Kadının en büyük arzusu takılardır. Her kadın özel günlerde en çok takı almaktan hoşlanırlar. Ancak piyasa üzerinde bin bir çeşit gümüş kolye olmasından dolayı genel olarak seçimlerde biraz daha zorlanırlar. Gümüş kolye seçerken zorlanmamak için mutlaka filtreleme işlemleri yapın. Filtreleme işlemleri yaptığınız zaman sizlerin tarzına uygun olan modelleri eleyerek seçebilirsiniz. Gümüş kolye seçenekleri arasında kadınlar tarafından en çok beğenilen ve en çok tercih edilen Yusufçuk kolye modeli oldukça şık ve güzel bir kolyedir. Ancak kimi insan Yusufçuk figürlü kolye severken kimi insan da daha sade ve daha şık olan modelleri tercih ediyor. Böyle durumlarda filtreleme seçenekleri ile bu kolyeleri eleyerek sizlerde kendi tarzınıza uygun olan kolye modellerini kısa süre içerisinde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Gümüş Kolye Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gümüş kolye oldukça güzel ve kıyafetlerin üzerinde şık duran bir aksesuardır. Satın alırken bin bir uğraş ile seçtiğiniz kolyenize en ufak bir zarar gelsin istemiyor ve uzun bir süre boyunca kolyenizi kullanmak istiyorsanız satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlar sırasıyla şu şekildedir;

Gümüş kolye almadan önce ilk olarak gümüş ayarının ne kadar olduğunu kontrol etmeniz gerekir. Gümüş diğer saf madenler ile kıyaslandığı zaman diğerlerinden daha yumuşak bir madde olmasından dolayı işlenme sırasında hem işlenmesinin hem de kullanımının kolaylaşması açısından içerisine bakır, alay ve benzeri gibi maddeler koyarlar. Bu koyulan maddelerden sonra gümüşün net ayarı belli olur. Gerçek gümüş bir kolye üzerinde mutlaka ayarı yazılı olmalıdır. Eğer gümüş ayarı yazılı değilse aldığınız o kolyeyi mutlaka iade etmeniz gerekir.

Gümüş kolyelerde yaşanan en büyük problemlerden bir tanesi kolyenin kararmasıdır. Kolyenizin kararmasını önlemek ve uzun vadeli olarak kullanmak için kolyenizi nemli ortamlardan uzak tutarak kesinlikle su ile temas ettirmemeniz gerekir. Uzun süreli olarak suya maruz kaldığı zaman kolye üzerinde kararmalar başlar.

Gümüş Ürünün gerçekliğini anlamak oldukça zordur. Bu nedenle gümüş kolye almadan önce dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise ürünün fiyatıdır. Gümüş kolyenin fiyatını etkileyen en önemli nokta işçiliğidir ve gramıdır. İşçiliğinin yoğunluğu fiyatı da direkt olarak etkiler. Alırken gümüş kolyenin işçiliğini inceleyerek ona göre satın alabilirsiniz.

İnternetten Gümüş Kolye Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İnternet üzerinden gümüş kolye satın almadan önce alacağınız sitenin güvenirliliği ön planda olmalıdır. Fiyat politikası, ürünün işçiliği, ürününün kaç gram gümüş içerdiğini iyi bir şekilde inceleyerek satın almanızda fayda vardır. İnternet üzerinden gümüş kolye alırken bilindik mağazalardan almaya dikkat edin. Bunun en büyük nedeni de kolyenizin üzerinde yazan gümüşün doğru olup olmadığına emin olmanız gerekir. Üzerinde yazan gümüş rakamı aslında doğru olan gümüş rakamı değildir. Böyle durumlar ile karşılaşmamak adına bilindik sitelerden online olarak yapmanızda fayda vardır. Gümüş kolyeler kadına ayrı bir hava katan aksesuardır. Sade bir tarzınız var ise tarzınızı ve kıyafetlerinizi daha fazla ön plana çıkarmak için aksesuarlar ile renklendirebilir ve kendinize ayrı bir hava katabilirsiniz. Gümüş kolye, herkesin zevkine hitap edecek şekilde piyasada yerini alıyor. Özellikle özel günlerde satışlarının çok fazla olduğu bu kolyeler en çok satılan hediyeler arasında yer alıyor. Kelebek desenli gümüş kolye modellerinden tutun, melek desenli kolye modellerine kadar her çeşit model vardır. Son dönemlerde en çok tercih edilen model ise daha kibar ve daha küçük uca sahip olan modellerdir. Bu modeller hem zarif hem de şıktır. Gümüş bir kolye taktığınız zaman kombini tamamlamak için gümüş ve küçük bir küpe ile kolyenizi takım yapabilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz satın almış olduğunuz kolyenin bilekliğini de alarak bileklik ve kolye kombini yapabilirsiniz. Küpe takmayı sevmeyenler bu şekilde bir kombin oluşturarak günlük tarzını oluşturabilirler. Sizlerde birbirinden güzel gümüş kolye modellerine bakarak kendi zevkinize uygun gördüğünüz kolyeleri direkt olarak satın alabilirsiniz.