Hangi Doğal Taş Neye İyi Gelir?

Doğal taşlar insan üzerinde etkilidir. Doğal taşlar yaydıkları enerji ile taşı takana ve çevresine pozitif etki eder. Hangi doğal taş neye iyi gelir öğrenmek için hemen tıkla.

Hangi Doğal Taş Neye İyi Gelir?
Hangi Doğal Taş Neye İyi Gelir?

Doğal taşların yeryüzü üzerinde bazı frekans ve titreşimlere sahip olduğu herkesçe bilinir. Doğal taşlar, özellikle etrafa yaymış olduğu enerjiler, insanların kendilerini daha iyi ve dinç hissetmesini sağlar. Aynı zamanda bu taşlar görünümleri ile de göz kamaştırır. Yapılmış olan bazı bilimsel araştırmalar sonucunda bu şifalı taşların bulundukları bölgede milyonlarca yıl boyunca yer aldıkları kanıtlanmıştır. Bu sebeple de bu taşların kozmik enerjiyle yüksek bir bağlantıya sahip olduğu düşünülmektedir. Konuyla ilgili detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Doğal Taşların İnsanlar Üzerindeki Etkileri

Şık görünümleri ve ışıltılı duruşları ile aksesuar olarak da kullanılmaya uygun olan doğal taşların insanlar üzerinde bıraktığı olumlu etkiler oldukça fazladır. Örneğin akik taşı, kişiye cesaret ve özgüven aşılaması yaparken yeşim taşı takı olarak kullanıldığında şans getirici ve koruyucu olma özelliğini taşır. Şans, arkadaşlık ve mutluluk duygularını üzerinize çekmeye yarayan turkuaz taşı aynı zamanda suçluluk ve utanç duygularını da üzerinizden atmaya yarar. Kendisini yenileme ve iyileştirme sürecine alan kişilere tavsiye edilen aleksandrit taşı; neşeyi, aşkı ve şansı beraberinde getirir. Depresyonu atarken gerçekçi ve olası rüyalar görülmesini sağlayan ametist taşı ise özellikle stres ve bağımlılık gibi durumlara karşı savaşmanıza büyük oranda yardımcı olur. Suçluluk duygusu ve birinin ardından yaşanan yas sürecini kolaylıkla atlatmanızı sağlayan apatit taşı, önemli sağlık sorunları olan kekemelik ve hipertansiyona da oldukça iyi gelmesiyle bilinir.

İyileştirici Doğal Taşlar

Uzun yıllar boyunca bulunduğu topraktan almış olduğu pozitif enerjiyi ve iyileştirici etkiyi üzerinde taşıyan doğal taşlar, insanlar için adeta bir şifa niteliğindedir. Farklı özelliklere ve duygulara sahip olan taşların özelliklerini bilerek kendiniz için en ideal olan seçeneği rahatlıkla bulabilirsiniz. Sakinleştirici etkisinin yanı sıra zekayı açarak daha net kararlar vermenizi etkileyen aquamarine taşı, görüş yeteneğinin de keskinleşmesine yardımcı olur. Kişiye özgüven vererek ayaklarının yere basmasını ve dik durmasını sağlayan aragonit taşı, gerçeklerle yüzleşmek isteyen insanlar için en etkili şifadır. Diğer yandan genellikle maddi konularda iyi şans taşı olarak bilinen yıldız taşı, yaratıcılığın aktif hale gelmesini sağlarken kişinin bakış açısının gelişmesini de etkiler. Aynı zamanda bu taş hem duygusal hem de zihinsel anlamda iyiliğin ön plana çıkmasına katkı sağlar. Daha net ve iyi düşünerek kişinin kendisi için en doğru kararları vermesini sağlayan amazon taşı, mavi renkli görünümüyle oldukça beğenilir. Özellikle kan ve dolaşım sorunu yaşayan kişilerin iyileşme sürecini olumlu şekilde etkileyen kan taşı, kişinin cömertlik seviyesinin de artmasını sağlar. İnsanların pek çok farklı açıdan hayatlarını daha güzel ve pozitif hale getiren doğal taşlar, çoğu kişinin ilgi alanları arasında yer alır.

Doğal Taşların Bilinen Olumlu Etkileri

Eski çağlarda yaşayan uygarlıklar doğal taşların iyileştirici bir etkiye sahip olduğuna derinden inanmıştır. Bu şekilde değer gören taşların insanlar üzerindeki etkileri de farklı şekillerde gözlenebilir. Değerli taşlar topraktan aldığı enerjiyi insan ruhuna aktararak etkisini gösterir. Örneğin amber taşı negatif ve kötü enerjiye karşı koruma etkisine sahip olmasıyla bilinir. Öte yandan meditasyona yardımcı olarak romatizma ve eklem ağrılarına iyi gelen azurit taşı, psişik kabiliyeti de arttırır. Kişinin üzerindeki sinir ve gerginliği alan krizokol taşı, sakinlik hissiyatını beraberinde getirir. Zihinsel fonksiyonları iyileştirirken sindirimin de gelişmesini sağlayan sitrin taşı, kişinin kendine duyduğu özgüven duygusunu arttırır. Çocuk doğurmaya ve o çocuğu benimsemeye yardımcı olan mercan taşı ise genel olarak kişinin iyi hissetmesini ve kötü düşünceleri zihninde uzaklaştırmasını etkiler. Ruhsal anlamda dengeyi sağlarken spiritüel enerjiyi de arttırır ve iyilik duygusuna odaklanır.