Hangi Saat Tarzımı Yansıtır?, Hangi Saat Markasını Önerirsiniz?

Saat modelleri sahip olunan tarzı yansıtmak için spor, klasik, bohem ve modern, metal kasa veya metal, hasır, silikon, deri kordonlu saat tasarımları içerisinden tercih yapmak gerekir.

Hangi Saat Tarzımı Yansıtır?, Hangi Saat Markasını Önerirsiniz?
Hangi Saat Tarzımı Yansıtır?, Hangi Saat Markasını Önerirsiniz?

Saat modelleri sahip olunan tarzı yansıtmak için spor, klasik, bohem ve modern, metal kasa veya metal, hasır, silikon, deri kordonlu saat tasarımları içerisinden tercih yapmak gerekir. Spor, modern, bohem, klasik tarzı yansıtan saatler hakkında detayları alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Spor Tarzı Yansıtan Saatler

Spor tarzınız ön plana taşımak için kullanacağınız saatler, antreman sırasında kordon kopması gibi problemleri yaşatmayan ve silikon veya metal kordonlu saat seçeneklerdir. Metal kasalı ve kordonlu saatleri spor stilinize uygun şekilde kullanmak için kordon bölümü mor, gri, siyah, lacivert, kırmızı gibi dinamik renklerde ve hasır desen uygulaması ile tasarlanan seçenekleri tercih edebilirsiniz. Diğer yandan siyah renkli kadran tasarımına sahip modeller ile spor stilinize dikkat çekebilirsiniz.

Spor tarzı yansıtan saatler arasında yer alan diğer bir model ise kronometre kullanımını bulunan ve kadran kısmında birden fazla işçilik ayrıntısına yer verilen modellerdir. Kasa metal tipi yuvarlak, kronometreli ve büyük formlu, kahverengi ve yeşil renklerin ön planda tutulduğu, özel kumaş kordonlar ile hazırlanan modeller ise doğa tutkunlarına özel spor modellerdir.

Klasik Stile uyun Saat Modelleri

Kadın ve erkek için klasik stilin ön plana taşındığı saatler kare, dikdörtgen veya oval metal kasa ve metal kordon tasarımına sahip gold renk saatlerdir. Aynı tasarım detayları ile hazırlanan gri ve rose modeller de klasik stili ön plana taşır. Bu saatlerde kordon tasarımı sade ve düz şekilde kullanılırken, bayan saat modellerinin kadran kısmında parlayan taş detaylara yer verilir.

Klasik tarzı yansıtan saat modellerinde iki renkli kullanım tercih edilebilmektedir. Metalin saf gri rengi ve gold detaylar kasa ve kordonda aynı anda kullanılarak daha güçlü bir saat tasarımı ortaya çıkarılır. Kadran kısmında ise metal grisinin kullanımını ile tasarıma derinlik eklenir. Dayanıklı özel kumaş, deri kordonların ve çarpıcı renkler detaylarının kullanıldığı saat modelleri klasik stili yansıtmak için uygun olmayan seçeneklerdir.

Hangi Saat Tarzımı Yansıtır?, Hangi Saat Markasını Önerirsiniz?

Bohem Tarza Uygun Saat Modelleri

Bohem tarzı yansıtan saat modelleri birden fazla renk çalışmasına yer verilen ve deri kordonlar ile tasarlanan saat seçenekleridir. Bohem stil ile aynı anda metal saat modellerini kullanmak için kahverengi veya bej tonlarında metal kordon ve kasaya sahip olan tasarımlar tercih edilir.

Metal kasa saat modellerine eklenen deri kordonlar ile meydana getirilen şık bohem saat modelleri, salaş hırkalar, yaz elbiseleri, sandaletler, hasır çantalar ve püsküllü yelekler ile mükemmel uyum sağlarlar. Kadranın yer aldığı iç tasarımda ise açık renk arka plan üzerine, belirli figürlerin motiflendiği veya renkli kadranların kullanıldığı bohem saat modelleri ise stile çarpıcı bir parça eklemek amacıyla kullanılırlar.

Modern Tarza Uygun Saat Modelleri

Gümüş ve gold renklerin bir arada kullanıldığı metal kasa ve metal kordonu geometrik desenler ile tasarlanan saatler, modern stil için ideal tercihler arasında yer alırlar. Diğer yandan modern tarzı destekleme için çarpıcı renk detaylarına yer verilen saat modelleri ile stili bir adım öne taşımak mümkündür.

Metal kasa ve metal kordonlu, kadran arkası zeminde her hangi bir el işçiliği kullanılmayan mor, lacivert, gri gibi çarpıcı renk uygulamaları ile hazırlanmış sade, şık saat modellerleri, şehir yaşamı içinde kullanılan modern stilin vazgeçilmez aksesuarlarıdır.

Kadınlar için modern tarzı yansıtan saatler bu seçenekler üzerinden tercih edilebileceği için sadece beyaz renk kullanımı ile hazırlanan metal kasa, sade bir saat tasarımı, modern kesim gömlekler ile etkili bir duruşu beraberinde getirir.