İnternet Üzerinden Gümüş Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Gümüş yüzyıllardır hem kadınlar hem de erkekler tarafından sevilerek kullanılan, yaratıcı takıların tasarımlarında büyük rol oynayan kıymetli bir madendir.

İnternet Üzerinden Gümüş Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
İnternet Üzerinden Gümüş Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Gümüş yüzyıllardır hem kadınlar hem de erkekler tarafından sevilerek kullanılan, yaratıcı takıların tasarımlarında büyük rol oynayan kıymetli bir madendir. Gümüş parlaklığı ve şıklığı ise tercih edilirlik oranını yükseltir. Stilinizle ve kendinizle bağdaştırarak uzun yıllar kullanmak istediğiniz gümüş takıları alırken ise belirli detaylara dikkat etmeniz gerekiyor. Bu detaylar kapsamında kaliteli ve uzun ömürlü bir aksesuar edinmeniz ve sevdiğiniz ürünü her an ilk günkü şıklığında kullanabilmeniz mümkündür. Diğer yandan sevdiklerinize hediye olarak internetten gümüş takı almak için kalite ve işçilik detaylarına ilişkin verilen bilgilere dikkat ederek doğru tercihleri yapabilirsiniz.

Gümüşün Ayar Bilgisinin Verilmesi

İnternet üzerinden gümüş ve gümüş takı alırken ayar bilgisinin sipariş ve tanıtım detaylarında verilmiş olmasına dikkat etmeniz gerekir. Gümüş takının üzerinde olması gereken ayara bilgisi mutlaka ürün açıklamalarında yer almalıdır. Gümüş ve diğer tüm değerli madenlere belirli işçiliği ve tasarımı yansıtmaya uygun konuma getirmek amacı ile belirli oranlarda alaşımlar eklenir. İçerisine eklenen bu maddeler ise ayar bilgisini ortaya koyar.

Örneğin, internetten gümüş almak için 800 ayar gümüş tercihi yapmak, 1 kg’lik ölçüde 800 gramının saf gümüş, 200 gramın alaşım olduğu gümüş aksesuarı edinmek anlamına gelir. 900 ayar gümüşün ise 900 gramı saf iken 100 gramı alaşımdır. Bu kapsamda gümüş tasarımın bilgilerinde sunulan ayar rakamından bilgi alarak istediğiniz kalitede bir takıyı edinebilirsiniz. Bu ayar hakkında bilgi verilememesi ise hangi kalitede bir aksesuarı alacağınız konusunda belirsizlik yaratır.

Fiyat Bilgisinin İlgili Faktörlerle Sunulması

İnternet üzerinden gümüş alırken fiyat bilgisinin tek başına sunulduğu ilgili faktörlerin verilmediği alanlarda aksesuar almak, belirsizliğe sebep olur. Fiyat ile ilgili olan işçilik düzeyi, ayarı, gümüşün ağırlığı, gümüş takı üzerinde yer alan taşın çeşidi ve kesimi hakkında detaylı bilgileri sunma ardından fiyat bilgisine veren kategoriler, kaliteli tasarımları sizlere sunarlar.

Bu kapsamda beğenerek alınana bir gümüş aksesuarın temininde hayal kırıklığı yaşamamak için internetten alım sırasında, işçilik hakkında sunulan bilgilere, gümüşün üzerinde yer alan taşların çeşitlerini ve karatlarına dair bilgilerin sunulmuş olduğu adreslerden aksesuar tercih etmeye özen gösterilmelidir.

Gümüş Takılarda Kullanılan Taş Çeşitlerine Dikkat Etmek

İnternetten gümüş alırken stilinize en yakın tercihi yapabilmek için gümüş takılar üzerinde kullanılan taş çeşitlerinin renk, kesim, karat ve cins bilgilerine dikkat etmeniz gerekir. Örneğin bir kokteyle katılım için çarpıcı bir tuvalet kullanmayı planlıyorsanız, en ideal tercihi yapmak adına swarovski taşlı gümüş bileklik, bilezik, küpe ve kolye seçenekleri arasından tercihler yapabilirsiniz. Bu tercihler ile klasik ve çarpıcı stile uyumlu bir aksesuar edineceğinizden, davet günü beklenmedik koşulları yaşamak zorunda kalmayacaksınız.

Stilinizde çarpıcı etkiler yaratmak veya vintage stil ile değerli gümüş aksesuarları birleştirmek istiyorsanız yapacağınız ilk tercih renkli swarovski taşlar ile tasarlanan gümüş kolye ve bileklik modelleri olmalıdır. Daha dinamik ve spor bir stil için ise sonsuzluk, yonca, kalp, kelebek, lotus çiçeği, kuğu, balık, çiçek gibi birçok farklı zarif figürün betimlenmesi ile hazırlanmış olan gümüş kolye uçları, bileklikler ve küpeleri tercih etmek, internet üzerinden aksesuar alımında uygun tercihi size kazandırır.

İnternet Üzerinden Gümüş Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

İnternetten Gümüş Alırken Göz Ve Ten Renginizi Göz Ardı Etmeyin

Sizin için en ideal olan ve stiliniz tamamlama yanında bizzat sizin fiziksel özellikleriniz ile uyum içinde olan gümüş takı tasarımları zarif ve şık görünmenizi sağlarlar. Zarif bir stili yaratmak için sadece kıyafet kombinlerine göre değil, göz ve ten renginize de uyumlu seçimleri yapmanız gerekir.

Göz renginiz yeşil ise internet üzerinden gümüş aksesuar alırken yeşil kristal taşların ve parlak, saf gümüşün bir arada kullanıldığı bileklik, kolye, küpe, gerdanlık tasarımlarını tercih edebilirsiniz. Esmer veya beyaz ten için üstlerinde çarpıcı bir etki yaratacak klasik parlak ve fresh gri tonlu gümüşü tercih etmek ideal seçimken, sıra dışı modelleri taşımak isteyenler gümüşün rose tonda tasarlanan modelleri arasından seçimlerini yapabilirler.

İnternetten Gümüş Bileklik Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

İnternetten gümüş bileklik alma işleminde, modelin stilinize ve ihtiyaçlarınıza cevap verip vermediğini analiz etmeniz gerekir. Bunun için ilk adımda nasıl bir kullanım yapmak istenildiği belirlenmelidir. Günlük kullanımda hiç düşünmeden hemen bileğe takılarak kullanılan ve konforlu koşulları sağlayan zarif, şık bir model tercihi için arka kısmı kordonlu, ayarlanabilir, klips ile hızlıca takılabilen kelepçe model veya tek hareketle bileğe geçirilen bilek önünde kısa bir giriş açıklığı ile tasarlanmış bileklikler tercih edilir.

Klasik, modern, bohem, spor fark etmeksizin kullanılabilen bir gümüş bileklik almak için ise fincan zincir modelli ve üzerinde swarovski taş kullanılan bileklikler tercih edilerek, stilde zarafet ön plana taşınır.

İnternetten Gümüş Kolye Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ayar, ağırlık, işçilik bilgilerinin verilmesi yanında ideal tercihi yapabilmek için gümüş kolyenin hangi özel anlarda takılmak üzere alınacağı belirlenerek, seçim yapılmalıdır. Gece, özel bir davete katılırken kullanmak amacıyla internetten gümüş kolye almak için melek kanatlarının tasarımda kullanıldığı, saf gümüş ve swarovski taşlı kolyeler, renkli swarovski taşlı gümüş gerdanlıklar tercih edilmelidir.