Kaş ve Göz Makyajı Tüyoları

Artık makyajda gözler ön planda. Bu yazımızda vereceğimiz kaş ve göz makyajı tüyolarıyla makyaj uzmanı kadar güzel makyaj yapabileceksin.

Kaş ve Göz Makyajı Tüyoları
Kaş ve Göz Makyajı Tüyoları

Kadınların kendini güzel ve çekici hissetmesine yardımcı olan makyaj, farklı bölgelere uygulanabilir. Etkili bakışlar için tavsiye edilen kaş makyajı ve göz makyajı, kadınlara yepyeni bir duruş katar. Farklı püf noktaları ve ipuçlarından yararlanarak makyajınızı tamamlamanız mümkündür.

Makyaj Teknikleri Nelerdir?

Günümüzdeki güzellik algısında oldukça büyük bir etkisi bulunan makyaj, ancak teknikler dahilinde yapıldığında olumlu sonuçlar doğurur. İşin uzmanları tarafından önerilen ve tarif edilen makyaj teknikleri, size uygun makyajı yüzünüzle buluşturur. Öncelikle dolgun kaşın kişiyi her zaman daha genç gösterdiğini unutmamak gerekir. Doğru bir kaş kalemi yardımıyla aşağıdan yukarıya bir yön izlenerek kaş doldurması tamamlanır. Fakat abartılı bir kalınlık ve koyuluktan mutlaka kaçınmalısınız. Göz bölgesine ise herhangi bir uygulamaya başlamadan önce göz astarı kullanmanız önerilir. Göz farının yapışmasını kolaylaştıran ve pürüzsüz bir yüzey oluşturan göz astarı, makyajınızın oturmasına olanak tanır. Kullanılacak makyaj malzemelerine  uygun yapıda fırçalar temin etmek, makyajımızı kusursuz biçimde uygulamanızda yardımcı olur. Örneğin far için düz göz farı fırçası, dağıtmak için orta ve küçük boyda fırçalar, eyeliner için ise bir eyeliner fırçasından yardım almanız doğru olacaktır. Fırça ucunu hafifçe nemlendirerek kullanmanız malzemeleri gözünüze daha kolay yedirmenizi sağlar. Son olarak göz ve cilt tipinize gidecek renkler tercih etmeniz yeterlidir.

Göz ve Kaş Makyajı

Göz ve Kaş Makyajı

Pek çok kadının günlük olarak uyguladığı göz ve kaş makyajı, bakışlarınızın daha etkileyici hale gelmesine yol açar. İster profesyonel ister amatör biçimde makyaj yapıyor olun, göz bölgenizde tercih ettiğiniz tekniklerin yüzünüze yakışmasına özen göstermelisiniz. Örneğin küçük gözlü kişiler su hattını beyaz kalemle belirginleştirerek gözleri daha büyükmüş gibi bir algı yaratabilir. Gözleri birbirine yakın kişiler ise kalemi göz uçlarında yoğunlaştırarak daha mesafeli gözükmesini sağlayabilir. Duygu ve düşünceleri yansıtan gözler, uygulanan makyaj yöntemleri ile farklı bir ifadeye bürünür. Özellikle doğal makyajın ön plana çıktığı günümüz şartlarında gözlerin abartılı renklerden uzak tutulması oldukça önemlidir. Pembe ve kahverengi gibi sıcak toprak tonlarına ağırlık vermek, daha samimi bir havaya kavuşmanıza aracılık eder. Hafif sim gibi detaylarla parıltı katılan göz farları, aynı anda hem sade hem şık görünmenizde pay sahibi olur. Kirpiklerinize uygulayacağınız yumuşak dokulu maskaralar, makyajın vurucu etkisini artırır. Bu kirpik dokunuşu ile göz bölgesi makyajı tam anlamıyla bitirilir.

Kaşları Vurgula

Sezonun makyaj trendlerinden olan karakteristik ve etkileyici kaşlar, göz bölgesi makyajının vazgeçilmez ögeleri arasındadır. Kalın ya da ince olması fark etmeksizin dolgunluğa özen gösterilen kaşlar, kadınları çarpıcı bakışlarla buluşturur. Özel günlerin yanı sıra sıradan anlarda dahi ilgi çekiciliğinizi korumanıza olanak tanıyan kaş makyajı, makyajınızın bütünleşmesini sağlar. İlk olarak kaşlarınızın dolgun bir şekle sahip olması adına kaş maskarası kullanmanız önerilir. Dilerseniz tek başına dilerseniz ek ürünler ile birlikte uygulayabileceğiniz kaş maskarası, sağlıklı ve doğal görünümlü kaşlara kavuşmanıza yardımcı olur. Kaş renginizi belirleyerek tercih edeceğiniz uygun tondaki maskaralar sayesinde dolgun kaşlarınızın doğal durmasına yol açabilirsiniz. Bunun haricinde kaşın duruşunu korumak amacıyla kaş jelinden destek almanız gerekir. Renkli ve renksiz seçeneklerin bulunduğu kaş jelleri, kaş şeklinizin daha belirgin hale gelmesinde yardım eder. Kaş paleti, kaş kalemi ve kaş fırçası gibi daha pek çok üründen faydalanarak estetik bir kaş makyajı uygulayabilirsiniz.

Renklerden Korkma

Kaş ve göz gibi ilgi çekici bölgelerin renklendirilmesi, makyaja şekil veren uygulamalardan olur. Genellikle cesur ve parlak renklerin kullanımından kaçınılsa da ambiyansa uygun tonlara yönelmek, makyajınızın beğenilmesinde önemli bir rol oynar. Renklerin yansıttığı ifadeler kişinin ruh halini göstereceğinden makyajın hangi tonlarda olacağını önceden belirlemek gerekir. Örneğin yüzümüzün ağız kısmında ağır tonların kullanıldığı makyajlarda göz bölgesini daha hafif tutmak, uyumlu bir görüntü ortaya çıkarır. Bunun aksine ağız bölgesinin doğal ve minimal biçimde renklendirildiği makyajlarda göz bölgesini ilgi çekici hale getirmeniz önerilir. Böylece yüzünüzün her bölgesi birbirini tamamlayıcı nitelikte olur. Ayrıca kaş boyama işleminde kullanılan maskaraların mutlaka kaş tonunuzla uyum yakalamalıdır. Koyu renk kaşlara koyu maskaralar kullanılırken açık tenli kişilerin daha hafif tonlar uygulanır. Bu şekilde kaşlarınızın doğal görünümünden uzaklaşmadan güzelleşmesi sağlanır. Kısacası göz ve kaşların ton bakımından bütünleşecek şekilde renklendirilmesi, makyajınızı zirveye taşıyacak hamledir.