Kışın Güneş Gözlüğü Kullanır mısınız?

Kışın güneş gözlüğü kullanmayı, şık bir aksesuar ile stilinizi tamamlamak için tercih edebilirsiniz. Güneş gözlüğün sadece yaz ayında kullanılması üzerine alışı gelen algı,  kış aylarının soğuk ama güneşli günlerinde ortadan kalkar.

Kışın Güneş Gözlüğü Kullanır mısınız?
Kışın Güneş Gözlüğü Kullanır mısınız?

Kışın güneş gözlüğü kullanmayı, şık bir aksesuar ile stilinizi tamamlamak için tercih edebilirsiniz. Güneş gözlüğün sadece yaz ayında kullanılması üzerine alışı gelen algı,  kış aylarının soğuk ama güneşli günlerinde ortadan kalkar. Özellikle bu hoş günler uzun paltolar ve çizmeler ile birlikte kullanılan kış güneş gözlüğü modellerinin stile kattığı etki, göz ardı edilemeyecek kadar güçlüdür.

Kış aylarında ise güneş ışığının yüksek oranda olmadığı günlerde açık renklerde camlar ile tasarlanan güneş gözlükleri rahatlıkla kullanılarak, ezber bozan bir stil ortaya çıkarılır.

Kış Ayları İçin Güneş Gözlüğü Seçimi

İsminden dolayı sadece yaz aylarında kullanımının yapıldığı düşünülen güneş gözlükleri, kış aylarında da güneşin yoğun olduğu dönelerde kullanılırlar. Özellikle stili tamamlamak için ideal aksesuarlar olan güneş gözlükleri dış görünümünüze karakteristik özelliği ekleyen en temel aksesuardır.

Kış aylarınıza stilinize uygun tercihi yapabilmek için oval, yuvarlak, geometrik hatlara sahip cam tasarımlarının kullanıldığı modelleri değerlendirmeniz gerekir. Yuvarlak camlı gözlükler daha spor, rahat ve bohem stilin benimsendiği erkek ve kadınlar tarafından kullanıldıklarında etkili bir stili ortaya çıkarırken, klasik stile sahip olma koşunda koyu renkli ve geometrik hatlı cam formlarına sahip gözlük modelleri, retro stilde ise çekik camlı gözlük tasarımları tercih edilmelidir.

Kış için güneş gözlüğü seçimi yapılırken sadece stile değil yüz hatlarına uyumlu gözlükleri tercih etmeye özen gösterilmelidir. Güneş gözlüğünün formu, yüz yapısına uygun tercih edildiğinde genç, dinamik ve merak uyandırıcı bir dış görüntü yakalanır.

Kış Trendlerinde Oval Yüz İçin Güneş Gözlüğü

Kış trendleri kapsamında oval yüz hatlarına sahip olanların kullanması gereken güneş gözlükleri, yuvarlak, kelebek, köşeli, çekik modellerdir. Orantılı, elmacık kemiklerinin belirgin olduğu, ince çeneli oval bir yüze sahip olanlar, güneş gözlüğü seçiminde en şanslı olan kesimi oluştururlar. Her yüz hattı üzerinden kolaylıkla şık durmayan büyük form güneş gözlüklerini trend detaylar kapsamında tercih edebilirler.

Farklı çeşitteki güneş gözlüklerinin camlarında ise daha spor veya modern bir stil için pembe, açık gri, kahverengi, sarı gibi seçenekleri, klasik bir tarz için klasik siyahı tercih edebilirsiniz.

Kalp Şeklinde Yüze Uygun Güneş Gözlükleri

Kışın dikkatleri üzerinize çekecek bir güneş gözlüğü modeli kullanmak istiyorsanız ve yüz katlarınız kalp formunda ise oval, çekik, köşeli veya tamamen çerçevesiz cam güneş gözlüklerini tercih ederek etkili bir duruşu yakalayabilirsiniz.

Eğer klasik bir stile sahipseniz kış aylarında koyu veya açık kahverengi cam ile tasarlanan köşeli gözlükleri, sofistike bir stil için sıfır çerçeve ile tasarlanmış oval güneş gözlüklerini seçerek, tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Kalp şeklinde yüz formuna sahip olan ve pin-up stili kullanan kadınlar ise mutlaka kış için güneş gözlüğü tasarımları arasından, çekik güneş gözlüğü modelleri ile puantiyeli gömlek ve kazakları kombinleyerek, akıllarında yer alan etkiyi yansıtabilirler.

Kışın Güneş Gözlüğü Kullanır mısınız?

Yuvarlak Yüzler İçin Kış Trendinde Güneş Gözlükleri

Yuvarlak yüz hatlarına sahip olanlar, kare, kedi gözü, köşeli, dikdörtgen ve kare güneş gözlüklerini kullanarak, kış aylarında stillerine ekleyecekleri salaş veya modern bir kaban ile çarpıcı dış görünümü yakalama imkanı edinirler.

Yuvarlak yüz hatlarında en ve boy ölçülerinde orantı bulunur. Bu hatlar üzerinde yuvarlak ve oval güneş gözlüğü kullanımı hoş bir görünüme imkan tanımayacağından geometrik formlu modeller ile denge sağlanması en doğru tercih olacaktır. Geometrik şekilli gözlük modeli hem kış trendinin yakalanmasına hem de yuvarlak yüzü daha ince göstermeye yardımcı olur.

Kare Yüze Sahip Olanlar Kışın Hangi Güneş Gözlüğünü Kullanmalı?

Kare formlu yüze sahip olanlar, kış ve yaz aylarında yuvarlak, oval ve çekik modellerde kalın saplı güneç gözlüklerini tercih etmelidirler. Klasik stili tamamlamak için oval, spor stil için yuvarlak ve retro bir stil için çekik çerçeveli güneş gözlüklerini tercih edene kare yüz formuna sahip erkek ve kadınlar, kış aylarından modanın trend aksesuar kullanım koşullarını yakalama imkanına sahip olurlar.

Eğer stilize hareketli ve alışılmışın dışında detaylar katmak istiyorsanız, kare yüz şeklinize uyumlu olan bu üç farklı güneş gözlüğü modelinin cam renklerini farklı tonlarda seçerek, aklınızda yer alan etkiyi karşıya yansıtabilirsiniz. Erkeler açık kahverengi, sarı, gri ve mavi gibi renkli camlar ve bu cam renklerinin bir ton koyu veya açık renklerinde tasarlanan montlar ile trend bir stili ortaya koyabilirler.

Kadınlar, açık kahverengi, sarı, pembe, mor ve gri gibi çarpıcı güneş gözlüğü camı renkleri ile giyim kombinlerinde tek parçanın renk tonlarını uyumlu kullanarak trend bir stili ortaya çıkarabilirler. Sadece kloş bir etek, bir kaban veya çanta gözlük camı renginin bir ton koyusu olarak kombine eklenir.

Kış Trendinde Üçgen Yüz Şekli İçin Güneş Gözlükleri

Üçgen yüz formuna sahipseniz, çekik, pilot ve köşeli güneş gözlüklerini tercih etmeniz gerekir. Bu formda güneş gözlükleri üçgen çene yapısını dengeleyerek, daha hoş bir dış görünümü ortaya çıkarırlar. Çekik ve köşeli kış güneş gözlüğü modelleri ile trende uygun spor stil, köşeli gözlükler ise daha gizemli bir stil ortaya koyulur.