Online Alışveriş Yapabileceğiniz Kozmetik Siteleri

Güvenle alışveriş yapabileceğiniz kozmetik siteleri bu makalemizde. İnternet üzerinden kozmetik alışverişi yapmak için bu sitelere güvenebilirsiniz.

Online Alışveriş Yapabileceğiniz Kozmetik Siteleri
Online Alışverişte Yapabileceğiniz Kozmetik Siteleri

İnternet üzerinden alışveriş yapmayı sevenlerin kozmetik ürünleri alacağı birçok e-ticaret sitesi bulunmaktadır. Fakat kozmetik ürünler cilt yüzeyine doğrudan temas ettiği için kullanımı konusunda hassasiyet gösterilmesi gereken ürünler arasında yer almaktadır.

Kozmetik siteleri tercih edilirken öncelikli olarak sitede bulunan ürünlerin güvenilir ve sağlık için riskli olmayan ürünleri satan siteler olması önemlidir. Bunun dışında fiyat performansları da göz önünde bulundurularak şu sitelerden rahatlıkla alışveriş yapılabilmektedir:

Kryolan

Kozmetik sektöründe internet alışverişi alanında bir ilk olarak bilinen Kryolan yaklaşık 70 yıldır profesyonel ürünleri ile müşterilerine hizmet etmektedir. Türkiye menşeili olmamasına rağmen, Türkiye mağazası da bulunmakta ve güvenli bir biçimde alışveriş yapılması mümkün olmaktadır.

Ürün kalitesi ve üretimi bakımından güvenli olmasının yanı sıra sitede kullanılan güvenlikli ödeme modelleri sayesinde de herhangi bir çalıntı riski olmadan kredi kartından ödeme yapılabilmektedir.

Turuncu Kasa

2010 yılında Antalya’da kurularak tüm Türkiye’ye hizmet vermekte olan firma çok sık yaptığı indirim günleri ile bilinmektedir. Site içerisinde bulundurduğu önemli marka kozmetik ürünlerinde belirli aralıklarla indirimler uygulamakta ve ürünleri de hızlı bir biçimde müşterilerine ulaştırmaktadır.

Turuncu Kasa internet mağazası içerisinde kozmetik ürünlerinin yanı sıra medikal cilt bakım ürünleri de bulunmakta ve her ürün için farklı marka alternatifleri ile çok seçenekli bir satış sunulmaktadır.

Net Mağaza

Net Mağaza 2019 yılında kurulmuş E-ticaret alanındaki yeni sitelerden birisi olarak bilinmektedir. Yalnızca kozmetik alanında değil gözlük ve saat gibi aksesuar alanında da satış yapan bu site, oldukça önemli markaları bünyesinde bulundurmaktadır.

Müşteri memnuniyetinin ön planda tutularak geliştirildiği Net Mağaza, kısa süre içerisinde güvenilir kozmetik siteleri listelerinde ilk sıralara yerleşmeyi başarmıştır. Birden farklı markayla da çalışması nedeniyle müşteri kitlesini genişletmekte ve aynı memnuniyeti daha geniş ağlara ulaştırmayı hedeflemektedir.

MAC Online Alışveriş

Kozmetik dünyasında oldukça önemli bir marka olan MAC satışlarını online platform üzerinden de etkili bir biçimde yürütmeye devam etmektedir. Ürün kalitesi bakımından oldukça iyi düzeyde üretimler yapan bu ürünler yüksek fiyatla satışa sunulsa da belirli dönemlerde yapılan indirimlerin takip edilmesi gerekmektedir.

MAC ürünleri kişisel kozmetik ihtiyaçları için satışa sunulduğu gibi bazı mağazalar tarafından toptan olarak da alınmaktadır. Bunun için online mağaza üzerindeki indirimler takip edilmekte ve indirim dönemlerinde alınarak kar sağlanması amaçlanmaktadır.

Misspera

Misspera online kozmetik mağazası, Markafoni grubunun kozmetik satışını yapan ayağı olarak bilinmektedir. Bu nedenle kurumsal bir internet alt yapısı ile hızlı ve pratik satın alma süreçlerini sağladığı bilinmektedir.

Kozmetik siteleri bünyesinde bulunan ücretsiz kargo, iade ve iptal olanakları gibi pek çok online fırsatı sunmakta olup aynı zamanda kampanyalı fiyatlar üzerinden ürün satışı yapan Misspera, kaliteli ürün seçenekleri ile hizmet vermektedir.

Misspera üzerinden alışveriş yapıldıktan sonra 30 gün iade süresi bulunmaktadır. 30 gün içerisinde kargoya iade talebi oluşturularak ürünlerin değiştirilmesi sağlanabilmektedir. Üstelik bu işlemler oldukça hızlı bir biçimde sürdürülebilmektedir.

Saru Organik

Kozmetik alanında organik ürünlerin kullanılmasını savunan bir girişimci tarafından 2016 yılından bu yana hizmet vermektedir. Özellikle kozmetik ürünlerinin yapım aşamasında bulunarak sağlık için en uygun koşullarda hazırlanması sağlanmaktadır.

Saru Organik ile aynı zamanda site üzerinden ödeme kolaylıkları da sunulmaktadır. Web sitesi üzerinden yapılacak 100 TL ve üzeri alışverişler için karttan bağımsız olarak 3 taksitli ödeme olanağı bulunmakta ve bu ödeme kolaylığı sayesinde toplu alışverişler de rahatlıkla yapılabilmektedir.

Dilay Kozmetik

Kozmetik siteleri içerisinde satışını yaptığı ürünlerin bayiliği olarak satış yapan sitelerden birisi olarak bilinmektedir. Ürün kalitesi noktasında çok hassas olması nedeniyle markaların resmi distribütörü dışında ürün alımı yapmamaktadır.

Dilay kozmetik ile aynı zamanda kredi kartı ve havalelerin dışında kapıda ödeme seçenekleri de bulunmaktadır. Bu sayede müşterilerin isteği şekillerde alışveriş yapmaları sağlanmakta ve daha geniş kitlelere ulaşılabilmektedir.

Kozmetik mağazaları aksine bu siteler içerisinde yapılan alışverişlerde iade kolaylığı da bulunduğu için ürünlerin gönül rahatlığıyla alınması ve istenmeyen bir ürün olmaması durumunda ise iade işlemlerinin kolay bir biçimde tamamlanması mümkün olmaktadır.

Kozmetik Burada

2014 yılı kurumlu web sitesi, yerel bir kozmetik sitesi olması amacıyla yola çıkmış ve hazırladığı ürünlerin de garantili ve faturalı ürünler olmasına dikkat çekmiştir. Bu nedenle alışveriş yapan müşteriler için de güvenlik veren bir platform olarak kullanılabilmektedir.

Kozmetik Burada, birbirinden farklı markalar ile çalışmakta olan bir web sitesi olarak bilinmektedir. Ödeme seçenekleri bakımından oldukça zengin bir sitedir. Havale ya da kartla ödemenin yanı sıra kapıda ödeme ya da kapıda kredi kartı ile ödeme seçenekleri bulunmaktadır.

Lila Kutu

Lila Kutu, diğer kozmetik şirketlerinden farklı olarak her üyenin kendi güzellik profilini oluşturmasına izin veren bir platform olarak kullanılmaktadır. Dolayısıyla bu profil üzerinden gerekli olan kozmetik malzemelerini de kısa süre içerisinde temin edebilmektedir.

Ödemeler yapılırken de aynı şekilde 50 TL ve üzeri için taksitli satın alma olanağı sunması nedeniyle pek çok markaya alternatif olabilecek kozmetik siteleri arasında yer aldığı söylenebilmektedir.