Orijinal Parfüm ile Açık Parfüm Arasındaki Farklar Nelerdir?

Orijinal Parfüm ile Açık Parfüm Arasındaki Farklar her zaman merak edilmiştir. Bizde bu makalemizde orjinal parfüm ile açık parfüm arasındaki farkları anlattık.

Orijinal Parfüm ile Açık Parfüm Arasındaki Farklar Nelerdir?
Orijinal Parfüm ile Açık Parfüm Arasındaki Farklar Nelerdir?

Açık parfüm olarak bilinen doldurma parfümler, koku bakımından orijinal parfümler ile aynı olarak bilinmektedir. Faka bu ürünlerin arasında fiyat başta olmak üzere şu şekilde farklılıklar bulunmaktadır:

  • Açık parfümler orijinal formüller ile aynı şekillerde hazırlanmadığı için kalıcılık konusunda daha zayıf oldukları bilinmektedir.
  • Açık parfümlerde her ne kadar aynı içerikler kullanılsa da istenen kokunun elde edilemediği parfümlerle karşılaşılabilmektedir.
  • Orijinal parfümler şişe tasarımı açısından da oldukça estetik bir görüntü sunmaktadır. Fakat açık parfüm şişeleri hemen hemen standart şekillerde oluşturulmaktadır.
  • Açık parfümlerde aynı kokuyu farklı markalarda bulmak mümkün olurken orijinal parfümler için hazırlanmış kokular sadece o parfüm şişesine özel olmakta ve aynısını bir başka parfümde bulmak mümkün olmamaktadır.

Doldurma Parfümler Kalıcı Mıdır?

Orijinal parfüm ile doldurma arasındaki fark kullanıcıların yorum ve değerlendirmelerine göre oldukça fazladır. Doldurma parfümlerin orijinal parfümlere göre yeterli düzeyde kalıcılık sağlamadığı düşünülmektedir.

Doldurma parfümler içerisinde birbirinden farklı markalar bulunmaktadır. Bu markaların hazırlamış oldukları formüllere bağlı olarak kalıcılık durumları ya da koku gerçekliği değişkenlik gösterebilmektedir.

Doldurma olarak parfüm satışı yapan en iyi açık parfüm markaları her parfüm için farklı çalışması nedeniyle bazı kokular orijinaline çok yakın olurken bazı kokular ise orijinalinden çok uzakta bir koku olarak ortaya çıkmaktadır.

Açık parfüm kullanmak isteyenlerin öncelikle açık parfüm markalarını inceleyerek istedikleri orijinal kokuya en yakın olan kokuyu bulmaları önerilmektedir. Fakat kokular her zaman da aynı kalıcılıkta olmayacağı için bazen çok memnun şekilde kullanılan marka bir sonraki kullanımda istenen performansı gösteremeyebilir.

Orijinal Parfüm ile Açık Parfüm Arasındaki Farklar Nelerdir?

Muadil Parfümlerin Özellikleri Nelerdir?

Muadil parfümler orijinal olarak çok yüksek satış fiyatları ile piyasada bulunan parfümlerin içeriklerine bağlı olarak benzer kokuları sunan parfümlerdir. Orijinal ve pahalı olan bu parfümlerin hangi kokulardan üretildiği incelenerek en benzer olan daha düşük ücretli parfümler muadil olarak değerlendirilmektedir.

Zara parfüm muadilleri erkek kokuları çok fazla talep gören parfümler olarak bilinmektedir. Çok pahalı fiyatlara gerek kalmadan daha ortalama bütçeler ile zara parfümleri de kullanılabilmektedir.

Muadil parfümlerin doldurma parfümlerden farkı, orijinal bir biçimde hazırlanmış olmalarıdır. Bu nedenle koku bakımından kendi orijinalliklerini koruyan ve marka değeri taşıyan parfümler olması nedeniyle doldurma parfümlere göre daha çok tercih edildikleri bilinmektedir.

En İyi Açık Parfüm Kokuları Nelerdir?

Açık parfüm kullananlar için en iyi kokular, orijinale en yakın olan kokular olarak bilinmektedir. Fakat bu kokuların tespit edilmesi için birbirinden farklı markalar tarafından satışa sunulan açık parfümlerin incelenmesi gerekmektedir.

En iyi açık parfüm kokuları genellikle fresh kokular olarak bilinmektedir. Odunsu ya da baharatlı kokularda ton tutturmak daha zor olurken, fresh kokuların hazırlanması daha kolay bir biçimde sağlanmaktadır. Bu nedenle fresh kokuların kalıcılığının daha yüksek olması beklenmektedir.