Parfüm Deyip Geçme: Farklı Tarzlar İçin Parfüm Çeşitleri

Parfüm Deyip Geçme: Farklı Tarzlar İçin Parfüm Çeşitleri

Parfüm Deyip Geçme: Farklı Tarzlar İçin Parfüm Çeşitleri
Parfüm Deyip Geçme: Farklı Tarzlar İçin Parfüm Çeşitleri

Kadın ve erkeklerin vazgeçilmez ürünlerinden bir tanesi parfümlerdir. Hem kadınlar hem de erkekler her zaman için kusursuz kokmak isterler. Bu nedenle kozmetik ürünler arasında en çok satılan ürün parfümlerdir. Parfümlerin birçok kitle tarafından bu denli tercih edilmesi ve talep edilmesinden dolayı piyasa üzerinde birçok farklı kokuya sahip ürünler mevcuttur. Kimi kadınlar, hafif ve çiçek kokularından hoşlanırken, kimi kadınlar ise tam tersi baharat ve ağır kokulu parfümlerden hoşlanırlar. Erkekler içinde durum bundan farklı değildir. Erkeklerde de deniz ve okyanus kokulu olan parfümler bir kesim tarafından tercih edilirken diğer kesim ise tam tersi daha ağır kokuları çekici bulurlar. Parfümler, aynı kıyafet tercihlerinde olduğu gibi birbirinden farklı tarzlara sahiptir. Parfüm seçmekte zorlanıyor ve nasıl bir parfüm alacağınızı kestiremiyorsanız mevsimlere göre parfüm seçimleri yapabilirsiniz. Her mevsimin kendine has bazı kokuları vardır. Örnek olarak gösterilecek olur ise yaz aylarında daha hafif kokular tercih edilirken kış aylarında ise daha ağır ve kalıcı kokular tercih edilir. Yaz aylarında kullanılan ağır parfümler bunaltıcı olabilirler. Bu nedenle sizler hangi mevsimde iseniz o mevsime uygun parfüm seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Parfüm Seçerken Yapılan Yanlışlar Nelerdir?

Parfümler her ne kadar güzel kokmak isteyenlerin hayallerini gerçeğe çevirse de kimi zaman bazı insanları hayal kırıklığına uğratabilir. Bunun en önemli sebeplerinden bir tanesi de yanlış parfüm seçimlerinden kaynaklanmaktadır. Yanlış parfüm seçimlerinden dolayı dilediğiniz parfüm kokusuna ulaşmak kimi zaman zordur. Bu durumlar ile karşılaşmamak adına parfüm alırken bazı püf noktalara uymanız gerekmektedir. Bunlar şu şekildedir;

Farklı bir insanda gördüğünüz parfüm kokusu sizlerin teninde aynı derece de güzel kokmayabilir. Herkesin ten kokusu birbirinden farklı olmasından dolayı farklı bir kişide beğendiğiniz kokuya hiçbir zaman ulaşamayabilirsiniz. Farklı birinde gördüğünüz parfümü satın almak yerine kendi teninize uygun, beğendiğiniz kokuya yakın olan parfümlerden birisini alabilirsiniz.

Parfümlerde genellikle yapılmayan ayrımlardan bir tanesi parfümün türüdür. EDP ve EDT türleri parfümlerin en önemli özelliklerinden birisidir. Birisi daha yoğun esansa sahipken birisi ise tam tersi diğerinden daha az koku esansına sahiptir. Kokuya karşı hassas bir vücudunuz var ise çok fazla yoğun olmayan koku esansı olan bir parfümü tercih edebilirsiniz. Genel olarak yapılan yanlışlardan bir tanesi bu özelliklere hiç bakmamaktır.

Kadınlar İçin En Çok Tercih Edilen Parfüm Kokuları Nelerdir?

Kadınların parfümlerden beklediği en önemli beklentisi parfüm kokusunun kalıcılığıdır. Kalıcı olan parfüm bir kadın için oldukça önemli bir noktada yer alıyor. Kadınlarda en çok tercih edilen kokular kişiye göre değişiklik gösterse de çoğunluğu bakıldığı zaman en çok tercih edilen koku istisnasız çiçek kokularıdır. Bayan parfüm yapımında kullanılan Çiçek kokuları her mevsime uygun olmakla birlikte hafif bir kokuya sahiptir ve kokuya karşı hassas bir yapınız var ise kokudan rahatsız olmaz ve gün içerisinde her an kendinizden gelen ferah koku ile rahatlayabilirsiniz. Bir diğer en çok tercih edilen parfüm kokularından bir tanesi de meyve kokusu olan parfümlerdir. Bu parfüm kokuları da en az çiçek kokuları kadar hafiftir.

Erkekler İçin En çok Tercih Edilen Parfüm Kokuları Nelerdir?

Erkekler, girdikleri ortamlarda dikkatleri üzerine çekmekten hoşlanan varlıklardır. Kadınlar kadar yoğun aksesuarları olmamasından dolayı erkeklerde parfümleri ile ön plana çıkarlar. Özellikle erkeklerin bir kısmı parfüm sıkmadan asla dışarıya çıkmazlar. Erkekler tarafından çok fazla talep görmesinden dolayı piyasa üzerinde birçok farklı alternatif erkek parfüm çeşidi bulunmaktadır. Bu alternatifler arasında hem yaz hem de kış aylarında tercih edilen yosun ve deniz kokusuna sahip olan parfümler erkekler tarafından tercih edilen parfümelerdir. Ağır bir kokuya sahip olmamasından dolayı bir ortama girdiği zaman orada olan diğer insanları da rahatsız etmezler. Gün içerisinde ufakta olsa bir fıs sıktığınız zaman gün boyu kendinizden gelen ferah kokuyu koklayabilirsiniz.

Parfümde Kalıcılık Önemli

Parfümün en önemli özelliği kalıcılığıdır. Kalıcı olmayan bir parfüm kesinlikle satın alınmamalıdır. Satın almadan önce mutlaka bilek kısmına satın alacak olduğunuz parfümü sıkarak 10 saniye sonra bileğinizi koklayarak parfümün gerçek kokusunu ve parfümün kalıcılığını buradan da rahatlıkla anlayabilirsiniz. İnternet üzerinden satın alacaksanız da bilindik markaları tercih etmenizde fayda vardır.