Parfüm Nasıl Sıkılmalı, Nereye Sürülmeli? - Nasıl Sıkılırsa Daha İyi Kokar

Parfüm kullanmak gündelik hayatta bir çok kişi için çok önemli. Amaç daha da akılda kalıcı ve çekici bir koku yaymak. İşte bu yüzden kokunun güzelliğini arttırmak için doğru yere sıkılması gerekmektedir.

Parfüm Nasıl Sıkılmalı, Nereye Sürülmeli? - Nasıl Sıkılırsa Daha İyi Kokar
Parfüm Nasıl Sıkılmalı, Nereye Sürülmeli? - Nasıl Sıkılırsa Daha İyi Kokar

Parfüm kokusunun en etkili biçimde sunulması için doğru tekniklerle sıkılması gerekmektedir. Bunun yanı sıra doğru parfüm seçimi de aynı şekilde kişinin en güzel kokuyu keşfetmesi için de önemli konuların başında gelmektedir.

Parfüm nasıl kalıcı olur sorusuna cevap olarak farklı parfüm kokularının denenmesi ve en güzel olduğu düşünülen kokunun doğru yöntem ile sıkılması için gerekli ipuçları takip edilmelidir.

Kalıcı Parfüm Kokusunu Yakalamanın İpuçları

Kalıcı parfüm kokusunu yakalamak için şu ipuçlarına dikkat edilmesi önerilmektedir:

  • Parfümün boyun ve bileklere sıkılması, nabız noktaları olması nedeniyle kokunun vücudun tümüne yayılmasını kolaylaştırmaktadır.
  • Bilek ve boyun yerine göbek deliğine sıkılan parfümün de vücutta daha kalıcı bir kokuya dönüştüğü bilinmektedir.
  • Parfümün dirseklere ve dizlere sürülmesi de çok hareketli alanlar olması nedeniyle kokunun sürekli yayılmasını ve kalıcı olmasını sağlamaktadır.
  • Sıkılan parfüm üzerinde ovalama yapılmaması gerekmektedir. Bu durumda koku dağılmakta ve kalıcılığı daha kısa süreli olabilmektedir.
  • Parfümün banyo sonrasında sıkılması, gözeneklerin açık olması nedeniyle daha etkili olabilmektedir.

Parfüm ne kadar uzaktan sıkılır sorusunun cevabı da bir ipucu olarak bilinmekte olup ortalama üç ve beş santimetre şeklinde mesafeden sıkılan parfümün eşit olarak dağılması söz konusu olmaktadır.

Erkeklerde ve Kadınlarda Parfüm Nerelere Sıkılmalı?

Parfümün kalıcı olması için erkeklerde ya da kadınlarda farklı şekillerde kullanım olmalıdır. Erkeklerde kokunun dağılım gösterdiği yer boyun bölgesi olduğu için o bölgelere parfüm sıkılması gerekmektedir.

Kadınlar için kokunun dağıldığı bölüm ise kulak arkası bölümü olarak bilinmektedir. Bu nedenle kulak arkası ya da göğüs bölümünde sıkılan parfümlerin daha kalıcı olduğu düşünülmektedir.

Erkeklerde parfüm nereye sıkılır sorusunun cevabı olarak kişisel anlamda hareketli olan bölgelerin de seçilmesi de önerilmektedir. Bu nedenle boyun dışında dirseklerin ya da bileklerin de kullanılması etkili olabilmektedir.

Kadınların ise bilinen bölgelerin yanı sıra saçlara uygulanması da etkili olmaktadır. Kadınların en hareketli bölgelerinden biri olan saçların her hareketinde genel parfüm kokusunu yaygınlaştırdığı bilinmektedir.

parfüm nereye sıkılır

Parfümlerin Kıyafete Sıkılması Doğru Mudur?

Parfüm sıkılmasının ipuçlarından birisi de kıyafet üzerine sıkılmaması olarak bilinmektedir. Çünkü kıyafetlerin kumaşları, parfüm kokusunun dağılmasına neden olabilmekte ve beraberinde kalıcılığı engellemektedir.

Parfüm kokusunun kalıcılığı için tene uygulanması daha önemli olmaktadır. Özellikle tenin sıcaklığı ile yayılacak koku kıyafete uygulandığında herhangi bir sıcaklık olmayacağı için sıkıldığı bölgede kalacak ve etkisi daha az olacaktır.

Parfümün kalıcı olması için kıyafetleri sıkılması yanlışı aynı zamanda parfüm kokusunda değişme olmasına da neden olabilmektedir. Kıyafetlerin içerisindeki kimyasallar ile parfümler etkileşime gireceği için farklı kokuların oluşmasına neden olabilmektedir.

Parfüm kıyafete sıkılır mı sorusu hem kadınlar hem de erkekler için sıkılmamadır olarak yanıtlanmalıdır. Aksi durumda çok pahalı parfümler bile istenmeyen bir kokuya dönüşebilmektedir.