En İyi Akıllı Robot Süpürge Modelleri

En İyi Akıllı Robot Süpürge Modelleri
En İyi Akıllı Robot Süpürge Modelleri ve Fiyatları

Robot süpürge modelleri, son zamanlarda özellikle kadınların ev işlerinde kurtarıcı bir araç haline geldi. Son derece pratik kullanımları ve şık dış tasarımlarıyla beğeni kazanan ürünler, teknik özellikleriyle de ön plana çıkar. Günümüzde çok sayıda robot süpürge markaları vardır. Markaların her biri dönem trendlerini yansıtan ve yeni nesil teknolojik detayların yer aldığı ürünler üretmeye özen gösterirler. Yine markaların her biri ürün üretiminde de kaliteli materyaller kullanılırlar. Fakat robot süpürge konusunda detaylı bilgiye sahip olmayan kişiler, modeller için araştırma yapmak isterler. Peki en iyi robot süpürge çeşitleri nelerdir? Alırken hangi detaylara dikkat etmek gerekir? Fiyat aralıkları ne şekildedir? İşte detaylar!

Islak Kuru Robot Süpürge

Islak kuru robot süpürge modelleri, içeriklerinde yer verilmiş olan teknik özellikleriyle öne çıkar. Ürünlerin emiş güçleri son derece yüksektir. Bu sayede evinizi kolay bir şekilde temizlemeniz mümkün olur. En ufak tozlara kadar süpürmeyi başaran modeller, kullanıcıların beklentilerini karşılamayı başarır. Islak kuru diye tabir edilen modellerde ekstra paspas detayına yer verilir. Paspas detayına sahip olan modeller daha avantajlıdır. Tek bir ürünle iki kişi yapma imkanı sunar. Üstelik modellerin yapıları da son derece hafiftir. Her yere rahatlıkla girip çıkan bu süpürgeler ile koltuk ya da yatak altlarını da temizleme şansınız vardır.

Robot Süpürge Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Robot süpürge seçimi oldukça hassas bir konudur. Bu nedenle modeller arasında inceleme yaparken bazı hususları göz önünde  bulundurmanız tavsiye edilir. Ürünleri incelerken ilk etapta kullanım alanını dikkate almanızda fayda vardır. Pek çok insan bu ürünlerin halı temizliği konusunda iyi olmadığını düşünür. Aslında bu durum sanılanın tam tersidir. Elektrikli süpürge çeşitleri arasında yoğun ilgi gören bu ürünler halıların üzerinde de olumlu etkiler gösterir. Fakat koltuklarınızın ya da yatağınızın alt kısmı alçaksa, ürünler beklediğiniz performansı göstermeyebilir. Günümüzde dizayn edinmiş olan modellerin çoğu ıslak kullanım özelliğine sahip olarak üretilir. Bu sayede yoğun efor gerektiren yer silme işlemini daha pratik bir şekilde yapma şansınız bulunur.

Robot Süpürge Emiş Gücü Kaç Olmalı?

Robot Süpürge Emiş Gücü Kaç Olmalı?

Robot süpürge makinesi modellerinin sahip olduğu vakum etkisini sergileyen parça motordur. Toz toplama noktasında ürünlerin sahip oldukları iki temel faktör; emiş gücü ve süpürge tasarımıdır. Ürünler arasında emiş gücü kıyaslaması yaparken pek çok insan direkt olarak motor gücüne bakar. Fakat bu durum tamamen yanlıştır. Ürünlerin motor gücü yerine emiş gücü kapasitelerine bakılması daha önemli bir durumdur. Ürünlerden beklediğiniz verimi alabilmeniz için emiş gücü kapasitesinin en az 2000 pa olması gerekir. Bununla beraber ürünlerin motor gücünün de iyi olması gerekir. Çünkü bir robot süpürge çeşidinin motor gücü ne kadar iyi olursa emiş gücü de o kadar iyi olur.

En İyi Robot Süpürge Markası Hangisi?

Robot süpürge markaları arasında en iyi olan şudur demek doğru olmaz. Çünkü her insanın üründen beklediği performans farklılık gösterebilir. Ürünler özel sensörleri sayesinde en ufak tozları dahi temizleme gücüne sahiptir. Özellikle evcil hayvan besleyen kişiler için bu tarz ürünler son derece avantajlıdır. 2021 yılı içinde en fazla satışı yapılan ve müşterilerin memnun kaldıkları birkaç marka çeşidi vardır. Bu markalar için kısaca şu şekilde listeleme yapma imkanı bulunur.

Mi Robot Vacuum Mop

Mi Robot Vacuum Mop

Günümüz teknolojik ürünler ve ev aleti konusundaki kalitesini ispat etmeyi başarmış markalardan biri olan Xiaomi, robot süpürge üretiminde de kişilerin beğenisini kazanır. 30-50 Dpa oranındaki düşük ses seviyesiyle kişilere büyük kolaylık sağlar. 250 watt oranına kadar çıkabilecek güç kapasitesi dikkat çeker. Üstelik 2500 Pa oranına kadar emme kapasitesine sahip olması, kullanıcılara keyifli bir deneyim imkanı sunar. Ürünü evinize geldikten sonra telefonunuza Mi Home uygulamasını yükleyerek kullanabilirsiniz. İlk etapta evinizin her köşesini gezerek kendine uygun bir yol rotası çizer. Ürün için dilerseniz sabit bir zaman belirleyip, her zaman o sürede çalışmasını sağlayabilirsiniz. Cihaz, temizleme işlemini tamamladıktan sonra kendi şarj standına giderek kendisini şarj edebilir. Ancak şarj standının bulunduğu noktada her açıdan 50 cm kadar boşluk olması gerekir. Ürün fiyatı 2.500 TL civarıdır.

S5 Max Robot Süpürge

S5 Max Robot Süpürge

Roborock marka kalitesi kapsamında dizayn edilip üretilen S5 max robot süpürge modeli, beklentilerin üzerinde performans sergilemeyi başarır. 2021 yılının en çok satan modelleri arasında da yer alan bu ürün, aynı kategorideki diğer modellere göre ekstra avantajlar sunar. Cihaz ortalama 2,5 saat kadarlık süreyle çalışma kapasitesine sahip olmasıyla memnuniyet oranı ekstra yüksek bir hale gelir. Cihazın şarj oranının %5 seviyesine düşmesi durumunda ise otomatik olarak şarj standına gider. 290 ml su deposu ve 460 ml toz kapasitesiyle son derece dikkat çeken bir üründür. Ortalama bir kilo civarında ağırlığı olan bu ürün diğer modellere göre ekstra hafif bir yapıdadır. Ürün fiyat aralıkları ise 3.900 TL ile 6.900 TL arasında değişiklik gösterir.

Xiaomi Robot Süpürge Mop Pro

Xiaomi Robot Süpürge Mop Pro

2200 oranına kadar yükselen motor gücü ile kullanıcı beklentilerini zirveye çıkarır. Ortalama 2 cm boyuta kadar sahip olan engelleri de rahatlıkla aşabilme kapasitesine sahiptir. Ürün bazı modeller haricinde ekstra olarak yer silme özelliğine de sahiptir. Bu açıdan ciddi anlamda kullanıcısına avantaj sunar. 180 m2 büyüklüğüne sahip olan bir alanı ortalama 110 dakika gibi bir zaman zarfı içinde temizler. Ürünün fiyatı ise 3.500 TL ile 5.500 TL arasında değişiklik gösterir. Robot süpürge fiyatları da en az ürünlerin özellikleri kadar merak uyandırır.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop

Xiaomi marka vacuum mop robot süpürge modeli, fiyat ve performans açısından kullanıcıların beklentilerini karşılar. Cihaz ortalama 60 dakika içerisinde %100 oranında şarj olur. Bataryasının tamamen dolu olduğu şekildeki sunduğu performans ise 120 dakika civarıdır. Ürün aynı zamanda evinizde yapmış olduğu bütün temizliklerin kaydını tutmaktadır. Bu sayede geçmişe dönük yapılmış olan tüm temizliklerin kayıtlarına göz atabilirsiniz. Kısa sürede evinizi pırıl pırıl yapan bu cihaz, aynı zamanda son derece şık tasarımıyla da dikkatleri üzerinde toplamayı başarır.

Roborock S5 Max

Roborock S5 Max

Roborock markasına ait olan S5 max modeli, %90 ve üzeri oranında memnuniyet almıştır. Bu sebeple de son dönemlerin en favori ürünleri arasında ilk sıralarda yer alır. Ürün kutusunun içerisinde güç kablosu, su geçirmez mat ve paspas bezi yer alır. Hafif bir yapıya sahip olmasına rağmen, sunduğu performans son derece güçlüdür. Temizlik sırasında cihazın şarjının bitmesi durumunda, tekrar şarj olduğu zaman nereden devam etmesi gerektiğini hatırlar. Ortalama 170 m2 büyüklüğüne sahip olan bir alanı 80 dakika gibi süre içerisinde temizleme kapasitesi vardır. Telefonunuza, süpürgeyi yönlendirebilmeniz için yükleyebileceğiniz bir uygulama mevcut. Bu uygulamayı telefonunuza indirerek dışarıdayken dahi ürünü kontrol altında tutabilirsiniz.

Robot Süpürge Tavsiye

Robot süpürge modellerinin tamamı pratik kullanım avantajı sunar. Özellikle paspas özelliğine sahip robotlarla temizlik işlerinizi ekstra kolay bir şekilde halletmeniz mümkün olur. Ürünlerin fiyat aralıkları ortalama 2000 TL civarından başlar. Marka ve modele göre değişiklik gösterir. Yukarıda belirtmiş olduğumuz modellerin tümü 2021 yılı içerisinde en fazla satış oranına sahip modellerdir. Bunların dışında da satışa sunulmuş olan çok sayıda model vardır. Robot süpürge çeşitlerinin tamamını fiyat aralıkları dahil olmak üzere görselleri ve teknik özellikleriyle inceleyerek seçimlerinizi yapabilirsiniz.