Sahte Rayban Güneş Gözlüğü Nasıl Anlaşılır?

Sahte Rayban nasıl anlaşılır sorusuna cevap vermek için öncelikle online alışverişin dinamiklerine göz attık. E-ticaret sitelerinin gelişmesiyle artan online alışveriş furyasının getirdiği kolaylıkları anlatmakla bitirmek mümkün değildir.

Sahte Rayban Güneş Gözlüğü Nasıl Anlaşılır?
Sahte Rayban Güneş Gözlüğü Nasıl Anlaşılır?

Sahte Rayban nasıl anlaşılır sorusuna cevap vermek için öncelikle online alışverişin dinamiklerine göz attık. E-ticaret sitelerinin gelişmesiyle artan online alışveriş furyasının getirdiği kolaylıkları anlatmakla bitirmek mümkün değildir. Alışveriş için ayrılan vaktin minimuma getirilmesiyle oluşan zaman tasarrufu ve internet alışverişinin bütçesel anlamda daha uygun olması gibi durumlar en bilindik avantajlardan yalnızca birkaçıdır. Online alışverişin getirdiği en büyük dezavantaj ise kuşkusuz fahiş fiyatlarla satılan orijinal olmayan ürünlerdir. Bu konuda en çok yakınan müşteri profili sahte rayban gözlük almış olanlardır. Türkiye’ de ilgi ile kullanılan marka bu konuda çok fazla sıkıntı yaşamıştır. Bunun için netmağaza olarak size bu yazımızda sahte ve orijinal rayban arasındaki farkları anlatarak müşterilerimizi bilgilendirip, mağduriyet yaşama ihtimallerini en aza indirmeyi hedefleyeceğiz.

Rayban Türkiye’ de en çok tercih edilen gözlük markalarından birisidir. Gerek çıkardığı güneş gözlüğü serileriyle her yaş aralığına hitap eden tasarımlara imza attı gerekse de gözlüklerinde kullandığı materyallerin kalitesinden ve işçiliğinden asla ödün vermedi. Online satış yapan dolandırıcı mağazalar ve fiziksel olarak sergilenen tezgahlarda sahtesi en çok satılan aksesuar Rayban markasının güneş gözlükleri olabilir. Peki sahte rayban gözlük nasıl anlaşılır? Haydi o zaman netmağaza olarak bunun cevabını verelim.

Rayban Kutusu

Güneş gözlüğü hem yazın hem de kışın kullanabileceğimiz en önemli aksesuarlardan birisidir. Oldukça fonksiyonel olan bu aksesuarların göz sağlığımızı koruma hususunda sağladıkları katkılar eminiz ki saymakla bitmeyecektir. Seçkin bir marka olan gözlük devi Rayban, piyasadaki sahte ürünlerini anlayabileceğiniz birkaç kıstas vardır. Bunlardan göze ilk çarpanı kuşkusuz gözlüğün geldiği kutudur. Sahte ile orjinal Rayban gözlük kutusu arasında belirgin farklar vardır. Kutuların boyutlarını nitel olarak incelediğimizde sahte gözlüğün olduğu kutunun orijinal olana kıyasla daha küçük olduğunu göreceksiniz. Logo renklerine göz attığınızda da orijinal kutudaki rengin çok daha canlı olduğunu ve yazan SUNGLASSES yazısının daha belirgin olduğunu fark edebilirsiniz. Rayban barkod sorgulama konusunda aynı şekilde gözlüğün sahte olup olmadığını anlamanızı sağlayacaktır. Bu barkodu kutunun altında görebilirsiniz. Eğer evinize barkod yapıştırılmamış bir gözlük kutusu geldiyse ne yazık ki Rayban gözlüğünüz sahte olduğunu söylemek zorundayız.

Sahte Rayban Güneş Gözlüğü Nasıl Anlaşılır?

Rayban Gözlük Kılıfı

Dıştan içe doğru incelediğimiz bu alışverişte sıra Rayban gözlük kılıfına geldi. Gözlüğü aldınız kutusunu genel anlamıyla incelediniz ve sahte ürün almadığınıza kanaat getirdiniz. Peki bu yeterli midir? Elbetteki hayır. Gözlüğün kılıfını nasıl incelemeniz gerektiğinden bu yazımızda bahsedeceğiz. Kılıfa ilk bakıldığında dikkat edilmesi gereken şey logonun duruşudur. Sahte ürünlerin üzerinde Rayban logosu kalitesiz bir baskıya sahiptir ve orjinal Rayban gözlük kılıfı aksine daha büyüktür. Ayrıca köşede LUXOTTICA yazısı orijinal kılıflarda daha belirginken, sahte kılıflarda logonun içine geçmiş bir şekildedir. Dikkat etmeniz gereken bir başka ayrıntı ise kıllıftaki zımbadır. Orijinal kılıflarda zımbayı belirgin bir şekilde görebilirken, sahtelerinde göremezsiniz. Çünkü zımba, sahte kılıfın içinde kumaşın altındadır ve göremezsiniz. Kılıfı da baz aldığınızda ürünün sahte olup olmadığını ilk bakışta anlayabilmeniz mümkündür.

Rayban Gözlük

Sahte Rayban gözlüğü anlama konusunda en çok işimize yarayacak şey tabiki de ürünün kendisini incelemektir. Marka adına zarar getiren bu imitasyon ürünler konusunda hassas davranmalıyız. Güneş gözlüğü kullanım sıklığına bakacak olursak sağlığımıza uzun vadede zarar verecek bu sahte ürünlerden kaçınmalıyız. Tespit ettiğimiz sahte ürünleri gerekli yerlere şikayet etmeliyiz. Yazımızın bu kısmında orjinal bir rayban gözlükte olmaması gerekenler üzerine konuşacağız.

Sahte bir rayban gözlükte dikkatinizi ilk çekecek şey kuşkusuz gözlük camındaki Ray-Ban yazısı olacaktır. Sahte gözlüklerdeki yazının puntosu orjinallere kıyasla daha büyük ve farklıdır. Bir diğer konu ise gözlüğün sapının şekli ve boyutları ile ilgilidir. Elinizdeki sahte ürünü mağazadaki orjinalleri ile kıyasladığınızda sapının ucunun daha kıvrık ve boyutlarının da olması gereken standarttan çok uzak olduğunu göreceksiniz. Önem vermeniz gereken son konu ise Rayban garanti belgesi olmalı. Rayban markasının size sunmuş olduğu üstün standartlardaki garanti hizmetini asla göz ardı etmeyin. Okuduğunuz üzere sahte bir gözlük ile orjinali arasındaki temel farkların ne kadar kolay bir şekilde anlaşılabileceğini gördünüz. Bu kıstaslara bakarak alacağınız orijinal ürünlerle sağlınızı güvence altına alabilirsiniz.

Yazar: Hatice YÜKSEK