Söz Yüzüğü Nasıl Olmalı Gümüş Mü Altın Mı?

Söz için yüzük modelinin altın veya gümüş olması, doğru tercihi tamamen çiftlerin zevklerine bağlı bir kavramdır. Gümüş ve altın farklı avantajlar sunan kıymetli maden çeşitleridir.

Söz Yüzüğü Nasıl Olmalı Gümüş Mü Altın Mı?
Söz Yüzüğü Nasıl Olmalı Gümüş Mü Altın Mı?

Söz için yüzük modelinin altın veya gümüş olması, doğru tercihi tamamen çiftlerin zevklerine bağlı bir kavramdır. Gümüş ve altın farklı avantajlar sunan kıymetli maden çeşitleridir. Gümüş söz yüzüğü tercihlerinde geniş yelpazede tasarımlara ulaşabilirken, altın söz yüzükleri ile klasik ve modern stili çarpıcı şekilde ortaya koyan modelleri kullanma imkanı bulabilirsiniz. Her iki seçenek kapsamında parlak taşların, el işçiliğinin, geniş veya ince tasarımların ve rose, gold, klasik beyaz renklerin kullanıldığı modellere ulaşabilmek mümkündür.

Gümüş Söz Yüzüğü Kullanmanın Avantajları

Söz yüzüğünü gümüş tercih etmek, insan sağlığını koruyan değerli bir materyalden tasarlanmış yüzük kullanımına olanak sağlar. Gümüş söz yüzükleri her hangi bir cilt alerjisi yaşatmazken, uzun süre ilk günkü şıklıklarının korurular. Ekonomik tercihler ile akıllarda yer alan modele ulaşmayı sağlarlar. Renkli ve parlak değerli taşlar ile hazırlanan modelleri ile stilinize uygun seçeneğe erişebilmeniz kolaylaştırırlar.

Söz için gümüş yüzükler, antibakteriyal yapıları ile üzerlerinde her hangi bir mikrobun yer almasına izin vermez, saf parlaklıkları ile dikkat çekerler. Diğer yandan gold, rose ve klasik saf gümüş renkleri ile trend tasarım detaylarını yansıtan söz yüzükleri edinebilmenize imkan tanırlar.

Gümüş kadın ve erkeğin stresten uzak kalmasını sağlayan değerli bir madendir. Uzmanlar tarafından ortaya koyulan bilgiye göre, vücuttan stresi kovan ve sağ parmakta kullanılması halinde kalbe direk giden damarlar ile temas halinde ritmi düzenleyen gümüş, söz yüzükleri modelleri ile ölümsüz tasarımlara dönüşüyor.

Altın Söz Yüzüğü Kullanmanın Avantajları

Söz için altın yüzükler, rose, gold veya beyaz altın seçeneklerinde tercih edilirler. Geniş renk yelpazesinde seçim yapabilme imkanı sunan altın söz yüzük, sade veya yüksek işçilikli modelleri ile modern veya gösterişli tarzların her ikinse de hitap eder. Beyaz veya sarı altın söz yüzükleri hassas ciltlerde alerji ve kızarıklık gibi etkilere sebep olmazken, pırlanta taş kullanımı tasarlanan modelleri ise saflık ve parlaklığı zarif parmaklarda yansıtabilmeye imkan tanırlar. Bombeli, tek yaş, ince, kalın, ,işçilik detaylı modelleri ile geniş bir yelpazeden seçim yapabilme avantajını sunarlar.

Doğru Söz Yüzüğünü Seçerken Dikkat Edilecekler

Söz yüzüğünün altın veya gümüş olarak seçilmesi, tamamen çiftlerin tercihlerine bağlıdır. Değerli madenlerden her ikisi de avantajlı kullanım koşullarını ve kaliteyi çiftlere sunar. Doğru söz yüzüğü seçiminde önemli olan gümüş veya altın yüzüklerden hangisinin çiftin stiline daha uygun olduğu konusudur. Kaliteli işçiliğe sahip olan ve hakiki altın, gümüş maden ile tasarlanan söz yüzükleri arasından yapılan tercihlerin stile uygun şekilde gerçekleştirilmesi, doğru model kullanımını sağlayacaktır.

Romantik modellerden hoşlanıyorsanız beyaz altın ve tek taş pırlanta yüzükler, saf gümüş ve tek taş swarovski yüzükler nişan için size en uygun seçeneklerdir. Bu iki modelde oval ve yuvarlak kesim değerli taş kullanımı ile tasarlanmış modeli tercih ederek, yüksek parlaklıkla ve zarif bir söz yüzüğü kullanabilirsiniz.

Erkekler için ise üzerinde yer alan süs işçiliği abartılı olmayan, alyans modelinde beyaz, sarı altın veya geniş bantlı gümüş söz yüzükleri tercih edilebilir. Konforlu bir kullanım için bu modellerin iç kısımlarında girintili bir işçiliğe yer verilememesine dikkat edilmelidir.

Söz Yüzüğü Nasıl Olmalı Gümüş Mü Altın Mı?

Modern Stilde Gümüş Söz Yüzükleri

Modern stili yansıtan gümüş söz yüzükleri sade ve şık detayları yansıtır. Özellikle gümüşün saf ve parlak gri rengini taşıyan, zarif ve üzerinde tek şerit halinde çizgi desenler uygulanan gümüş söz yüzükleri hem kadın hem de erkek için uygun modellerdir. Çiftlerin aynı yüzüğü kullanabilmesine imkan sunan alyans model gümüş yüzükler, sade ve şık detayları ile modern stile eşlik ederler.

Modern tarzınızı ön plana taşıyacak bir diğer gümüş söz yüzüğü modeli ile swarovski taşların eşlik ettiği yüzüklerdir. Gümüşün saflığı ile kristal parlaklığının birleştiği aşer, radyant, üçgen, markiz kesim swarovski taşlı gümüş söz yüzükleri, güçlü ve kendin emin kadınlar için ideal tercihlerdir. Modern stilinizi yansıtırken, romantik detaylardan vazgeçemiyorsanız yuvarlak ve damla kesim taşların kullanıldığı gümüş söz yüzüklerini tercih edebilirsiniz.

Söz yüzüğü seçiminde alışılmışın dışına çıkmak için ise rose gümüş seçeneği ile tasarlanan ince veya kalın bantlı gümüş yüzükler ve renkli taşlar ile hazırlanan tasarımlar tercih edilir.

Klasik Stilde Altın Söz Yüzükleri

Klasik stilde altın söz yüzükleri beyaz veya sarı altın ile tasarlanan ince, kalın seçeneklerde alyans modelli yüzüklerdir. Klasik tarza hitap söz yüzüklerinde çarpıcı ve hareketli detaylardan yararlanmak için el işçiliğinin kullanıldığı modelleri tercih edebilirsiniz. Üzerinde şerit halinde desenlere, taşlara yer verilen altın söz yüzükleri klasik stil yanında gösterişli detayları yansıtırlar.

Kadınlar klasik detayları ön plana taşımak tek taş pırlanta ve beyaz altın söz yüzükleri modellerini tercih ederek, ellerinde zarif bir mücevher taşıma imkanı bulurlar. Klasik stili destelemek adına, beyaz altın söz yüzüklerinde yer alan pırlata kesimlerini ise oval, markiz ve yuvarlak seçenekler arasından tercih edebilirsiniz.