Swarovski Taşları Nereden Bulabilirsiniz?

Swarovski Taşları Nereden Bulabilirsiniz?

Swarovski Taşları Nereden Bulabilirsiniz?
Swarovski Taşları Nereden Bulabilirsiniz?

Kristalden üretilen ve görünüm itibariyle pırlanta ile neredeyse ayırt edilemeyen swarovski dizili taş modelleri, son dönemlerde hem giyim hem de takı dünyasında oldukça revaçtadır. Swarovskinin pırlantadan daha uygun fiyatlı olması fakat aynı mükemmelliği sağlaması, günümüzde artık neredeyse lüks tercihlerde ilk sıraya yükselmesine neden olmuştur. Rağbet arttıkça swarovski taşların nerelerde bulunabileceğine olan merak da giderek artmıştır. Bu taşlara ve taşlardan üretilen aksesuarlara ulaşabileceğiniz birçok nokta vardır. Bu noktalar şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • İnternet Mağazaları : İnternet mağazaları swarovski taşlara ulaşabilmenin en kolay yollarından birisidir. Günümüzde internet alışverişi, git al alışverişi geri planda bırakacak kadar artmıştır. Bu durum internetteki mağaza ve ürün çeşitliliğinde de artışa neden olmuştur. İnternette birçok firma swarovski satışı yapmaktadır. https://www.netmagaza.com/ güvenilirliği ile öne çıkan ve birçok farklı swarovski modeline ulaşabileceğiniz firmalardan birisidir.
  • Swarovski Mağazaları : Swarovski taşlara adını veren Swarovski mağazaları, ülkemizde de birçok AVM'de bulunmaktadır. Bu mağazalar da güvenle alışveriş yapabileceğiniz noktalardan birisidir.
  • Hobi ve Mücevherat Mağazaları : Bu mağazalar değerli taşların büyük bir kısmını bulabileceğiniz mağazalardır. Özellikle toptan alımlar için ideal seçeneklerdir. Birçok farklı model ve büyüklükte swarovski taşa ulaşabilmeniz mümkündür.

Swarovski Taş Nedir?

Swarovski takı modellerinin pırlanta yerine tercih edilmeye başlaması mücevher dünyasının da yön değiştirmesine neden olmuştur. Bu durum swarovski taşlarına olan merakı da arttırmıştır. Swarovski taşlar, gerçek pırlanta olmamakla birlikte pırlanta görünümüne oldukça yakın bir görünüme sahip olan taşlardır.

Swarovski firmasının kurucusu olan ve taşlara adını veren Daniel Swarovski, çocukluğunda cam ve kristal üretimi yapan bir fabrikada çalışmıştır. Yetişkinlik döneminde kristal kesme makinesini icat eden Swarovski, makinenin patentini alarak kendi fabrikasını kurmuştur.

Kristal taşlar esasında yapay elmaslar olarak bilinmektedir. Renk, şekil ve ebat konusunda sağladığı esneklik, tasarımcılar ve üreticilere geniş bir alan sunmaktadır. Bu sayede birbirinden farklı desen ve modellerde yüzlerce farklı takı ve taş modeli ortaya çıkarılabilmektedir. Günümüzde modadan aksesuar dünyasına ve ev dekorasyonlarına kadar pek çok alanda lüksün yansımalarından birisi olan swarovski taşların zarafetinden faydalanılmaktadır.

Swarovski Taş Nasıl Üretilir?

Swarovski taş nasıl yapılır sorusu, swarovskiye dair en merak edilenlerden birisidir. Swarovski, zarif ve parlak görünümü ile özel ve gündelik kullanımlar için ideal seçeneklerden birisidir. Swarovski taşlar, kristal kesme makinelerinde kristallerin pürüzsüz ve sert bir kıvrımla kesilmesiyle ortaya çıkmaktadır. Bu sayede pırlanta kadar parlak ve ışıltılı bir mücevher meydana getirilmektedir. Bu mücevherler günümüzde lüks tüketimin de en sık tercih edilen ürünlerinden birisi haline gelmiştir. Audrey Hepburn, Marily Monroe gibi stil ikonlarının bu trendin oluşmasında etkisi oldukça büyüktür.

Swarovski Taşın Bilinmeyen Özellikleri

Swarovski taşının özellikleri, kadınların bu taşları tercih etmelerinde büyük bir etkendir. Swarovsi taşı, kristal taşından üretilmektedir. Mükemmel parlaklığının ve ışıltısının yanında pırlanta kadar değerli bir taş değildir. Ancak ışıltılı görünümü pırlantadan ayırt edilememesine neden olmaktadır.

Swarovskinin isminin geldiği Swarovski fabrikası "Herkes için bir elmas" mottosuyla ortaya çıkmıştır. Yapay elmas olarak adlandırılan kristalden ortaya çıkarılan Swarovski taşlarının ışıltısının sırrı da buradan gelmektedir. Kristalin kolay şekil alabilmesi, tasarımcılara büyük bir özgürlük alanı bırakmaktadır. Bu sayede kadınlar da farklı aksesuar modellerine ulaşabilmekte ve ruhlarını tam olarak yansıtan aksesuarı seçebilmektedir

Swarovski taşın özelliği, zarafetinde ve ışıltısında saklıdır. Bu sayede hem geçmiş dönemlerde hem günümüzde vazgeçilmezlerin arasında yer almıştır ve sonraki dönemlerde de alacaktır.