Tek Taşınız Pırlanta Mı Olmalı Yoksa Swarovski Mi?

Teş taş gerek moda dünyasında gerekse gündelik yaşantımızda önemli yer tutan aksesuarlardan birisidir. Tarzınızı tek bir parçayla yansıtmak ve şıklığınızı tamamlamak için tek taş gibisi yoktur.

Tek Taşınız Pırlanta Mı Olmalı Yoksa Swarovski Mi?
Tek Taşınız Pırlanta Mı Olmalı Yoksa Swarovski Mi?

Teş taş gerek moda dünyasında gerekse gündelik yaşantımızda önemli yer tutan aksesuarlardan birisidir. Tarzınızı tek bir parçayla yansıtmak ve şıklığınızı tamamlamak için tek taş gibisi yoktur. Evlilik teklifleri, sevgililer günü gibi özel günlerin baş aktörü ise yine tek taş yüzüktür. Peki pırlanta mı swarovski mi tercih edilmelidir?

Bu soru kuşkusuz kadınlar kadar hediye tek taş seçen erkeklerin de uzun yıllardır aklına takılmaktadır. Pırlanta tek taş, bir klasik oluşuyla kendine çekerken yüksek meblağlardaki fiyatı ise alternatiflere yönelmeye neden olmaktadır. Pırlanta görünümlü pek çok takı piyasaya girmiş olsa da, bu takılar parlaklık ve berraklık noktasında pırlantayı oldukça geride bırakmaktadır. Swarovski ise bu konuda pırlantaya rakip olabilecek tek taştır.

Swarovski ile pırlanta arasındaki büyük benzerlik, mücevher sektöründe olmayan kişiler için iki taşın neredeyse ayırt edilemez olmasına neden olmaktadır. Bu nedenle esasında kalite, parlaklık ve berraklık gibi birçok noktada birbirine benzeyen bu iki taş arasında seçim yaparken bütçenizi ve amacınızı düşünmelisiniz.

Pırlanta en değerli taşlardan birisidir. En genç pırlantanın dahi milyon yıllık bir geçmişi bulunmaktadır. Bu uzun yolculuk pırlantalara yeri doldurulamaz bir değer katmaktadır. Bu nedenle değerli bir takı arayışı içerisindeyseniz ve mücevher alışverişine aynı zamanda bir yatırım gözüyle bakıyorsanız, pırlanta doğru tercih olacaktır. Bununla birlikte kendinize veya sevdiklerinize özel bir hediye arıyorsanız, ancak pırlanta yüzük için yetersiz bir bütçeye sahipseniz, bu durumda swarovski taşlı bir tek taş edinerek aynı ışıltıyı yakalayabilirsiniz.

Swarovski Taşların Zarafeti ile Işıldayın

Swarovski taşlara ismini 19. yüzyılda kurulan Swarovski firmasının kurucusu Daniel Swarovski vermiştir. Bu taşlar, kristal taşına uygulanan özel kesim teknikleri sayesinde pürüzsüz ve parlak bir görünüme sahip olmaktadır.

Kristal, aksesuar dünyasında pek çok ruhu en iyi tamamlayan taş olarak görülmektedir. Kolay şekil almakta, büyük emek isteyen bir çalışma sonunda ise mükemmel parlaklığa ve pürüzsüzlüğe kavuşarak adeta pırlanta meydan okumaktadır. Swarovski tek taş, pahalı hiçbir mücevher ile sahip olunamayacak bir ruha sahiptir. Kristalin sunduğu geniş tasarım ve üretim imkanı, ortaya diğer değerli taşlar ile asla gerçekleştirilmesi mümkün olmayan bir oyun alanı sunmaktadır. Bu sayede yüzlerce farklı çeşitte olan ancak hepsi aynı zarafetle ışıldayan takılar orta çıkmaktadır.

Tek Taşınız Pırlanta Mı Olmalı Yoksa Swarovski Mi?

Lüksün Yeni Gözdesi : Swarovski Taşlar

Güçlü bir tarza sahip olan tüm kadınlar bilirler ki, lüks bir parçanın maddi değeri ile değil, tarzıyla ortaya çıkmaktadır. Günümüz trendine tam uyum sağlayan ve kadınların zevkine tam hitap etmeyi başaran swarovski taşlı mücevherler, lüksün de en önemli yansımalarından birisi olmuştur. Bu kapıdan adeta yalnızca gerçek tarz sahibi kadınlar girebilmektedir. Bu nedenle swarovski taşlı tektaş mücevherler, modern ve stil sahibi kadınlar için oldukça özel bir yere oturmuştur.

Pırlanta ile Swarovskinin Farkları Nelerdir?

Pırlanta yüzük, elmastan üretilmektedir. Bu taşların günümüzdeki görünümüne kavuşmak için yer altında yüksek sıcaklık ve basınç ile milyonlarca yıl geçmesi gerekmektedir. Hatta en genç pırlantanın 900 milyon yaşında olduğu bilinmektedir. Oldukça nadir olan ve çıkarılması emek isteyen elmastan üretilen pırlanta mücevherleri de değerli kılan budur. Pırlanta milyonlarca yıl yer altında kaldığı için pek çok bileşenin izine sahiptir. Bu durum her pırlantanın tek olmasına neden olmaktadır.

Swarovski taşlar ise kristal maddesinin özel kesim araçlarında şekillendirilmesi ile üretilmektedir. Mohs ölçeğine göre elmas 10, swarovski ise 6 sertliğe sahiptir. Bu taşların elmasa nazaran çok daha rahat şekil alabilmesi, tasarım ve üretim aşamasında büyük bir rahatlık sağlamaktadır. Bu sayede her tarza ve stile hitap edebilecek geniş bir koleksiyon ortaya çıkarılabilmektedir. Swarovski taşının parlaklığı ve ışıltısı ise neredeyse pırlanta yüzük ve diğer mücevheratlar ile aynıdır.