Tester Parfüm ile Orijinal Parfüm Arasındaki Farklar Nelerdir?

Tester ve Orijinal Parfüm Arasındaki Farklar nelerdir makalesi ile sizde kolayca orjinal parfüm ile tester farfüm arasındaki farkı anlayacaksınız.

Tester Parfüm ile Orijinal Parfüm Arasındaki Farklar Nelerdir?
Tester Parfüm ve Orijinal Parfüm Arasındaki Fark Nedir?

Parfümlerin orijinal olarak satış ücretleri çok pahalı olduğu için insanlar da sahte ya da tester ürün gibi farklı alternatiflere yönelmektedir. Bu nedenle markaların tester yani deneme olarak kullandıkları parfümler daha düşük ücretler ile satışa sunulmaktadır.

Tester parfümler aslında markanın kendi üretmiş olduğu orijinal parfümler ile eş değer şekillerde üretilmektedir. Fakat bu ürünlerin koku denemesinde kullanılması nedeniyle orijinal olanlara göre daha az kalıcı kokular olarak üretildikleri de bilinmektedir.

Tester parfümler içerisinde de orijinal ya da sahte ürünler bulunmaktadır. Orijinal tester parfüm nasıl anlaşılır sorusunun cevabı olarak bazı ipuçları da sunulmaktadır. Bunların başında parfüm kutusu gelmektedir.

Tester parfüm kutuları marka tarafından orijinal kutularından farklı biçimlerde tasarlanmaktadır. Bu nedenle satın alma sürecinde orijinal parfüm kutusunun orijinal tester olarak tanıtılması yanıltıcı olmaktadır.

Orijinal Tester Parfüm Özellikleri Nelerdir?

Tester parfümler genellikle markanın kokularını tanıtmak amacıyla kullandıkları ürünler olması nedeniyle üzerinde yazılı olarak satılmaktadır. Tester, demonstrasyon ya da not for sale gibi açıklamaların bulunduğu ürünler markanın orijinal tester ürünlerinden olabilmektedir.

Tester ürünlerde aynı zamanda oldukça basit ve sade parfüm kutuları tercih edilmektedir. Çok şık ve özgün tasarımı olan bir parfüm kutusu içerisinde tester ürünün olmayacağının bilinmesi gerekmektedir.

Kutusu farklı olmasına rağmen tester ürünlerin şişelerinin orijinal şişeler ile aynı olması gerekmektedir. Tester parfüm orijinal mi nasıl anlaşılır sorusunun bu ipuçları üzerinden cevaplanması mümkün olmaktadır.

Tester Parfüm ile Orijinal Parfüm Arasındaki Farklar Nelerdir?

Tester Parfüm ve Doldurma Parfüm Farkları Nelerdir?

Outlet parfüm satışı yapan mağazalar orijinal parfümlerin tester olan ürünlerinin satışını yaparken aynı şekilde bir kokunun doldurma şişelerde satışa sunulduğu bir piyasa da bulunmaktadır.

Her iki parfüm satışı sürecinde de farklı müşteriler hizmet almakta ve birbirinden farklı şu özelliklerinin bulunduklarını ifade etmektedir:

  • Tester parfümler üretim bakımından deneme için üretildiği için daha küçük şişeler ile satılmaktadır. Doldurma parfümler ise orijinal parfümlerin boyutunda satılabilmektedir.
  • Doldurma parfümlerde orijinal kokunun yakalanması her zaman mümkün olmuyorken, tester ürünler her zaman orijinal koku garantisi sunmaktadır.
  • Tester parfümler ücretsiz olarak verilmekte olup satışı yapılan yerlerde de düşük fiyata satılmaktadır. Doldurma parfümlerde ise bir marka oluşmakta ve bu marka üzerinden satış fiyatları belirlenmektedir.

Doldurma ve tester parfümlerin kalıcılık oranları ise markaya ya da parfüm türüne göre değişkenlik göstermekte olup her zaman aynı kalıcılık sunulamamaktadır.

Tester Parfümlerin Kalıcılığı Nasıldır?

Tester parfümlerin kalıcılığı orijinal üretim ile beraber sağlandığı için doldurma parfümlere göre daha fazla olarak bilinmektedir. Fakat bazı markalar tester ürünlerinde kalıcılığın orijinal parfümlere göre daha az olmasını sağlamaktadırlar.

Orijinal tester parfüm toptancıları da kalıcılık durumuna bakmaksızın bu ürünleri alarak ortalama fiyatlardan satışa sunmaktadır. Üzerinde tester yazmasına rağmen bu ürünlerin pek çok şahıs ya da mekan tarafından kullanılmakta olduğu bilinmektedir.