Tester Parfümün Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Tester parfümün orijinal olduğu nasıl anlaşılır diye sorup merak eden birçok parfüm kullanıcısı vardır. Bunu açıklamadan önce tester parfüm nedir? sorusunu yanıtlayacağız.

Tester Parfümün Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Tester Parfümün Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Tester parfümün orijinal olduğu nasıl anlaşılır diye sorup merak eden birçok parfüm kullanıcısı vardır. Bunu açıklamadan önce tester parfüm nedir? sorusunu yanıtlayacağız. Tester, kelimeden de anlaşıldığı üzere test etmek anlamına gelir. Her müşterinin ürünü almadan önce nasıl bir performansı olduğu ile ilgili teminat almaya ihtiyacı ve hakkı vardır. Bu şartlar doğrultusunda baktığımızda birçok ürünün testerını deneyimleyip satın almak daha rasyonel bir bakış açısıdır. Testerı olan ürünlerin başında kozmetik alanındakiler gelir. En sık rastladıklarınız kuşkusuz makyaj malzemeleri ve parfümlerdir. Mağazalarda normal ürünlerin bulunduğu stantlarda testerlarını görmeniz mümkündür. Ya da internet mağazalarından parfümlerin testerlarını alıp deneyimleyebilirsiniz. Böylece performansını test edebildiğiniz ürünleri gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Orjinal tester parfüm, markaların normal standarttaki üretimleri haricinde özel olarak şişelendirip numune olarak satış yapacak mağazalara ücretsiz olarak verdikleri parfümlerdir. Tester parfümlerin normal parfümlerden hiçbir farkı yoktur. Tester parfümler de satış yapılan ürünler gibi kutularında bulunmaktadır. Kutuların üzerinde “testeur”, “demoware”, “demonstrasyon testeue”, “not for sale” gibi ibareler bulunur. Şişe ve parfüm içeriği birebir aynı olan tester parfümleri piyasa da bulabilmek kolay değildir. Çünkü üretici markalar da mağazalara tanıtım maksatlı sınırlı sayıda ücretsiz olarak gönderir.

Orjinal Tester Parfüm Kalıcı mıdır?

Orjinal tester parfüm kalıcılığı hakkında aklınızda şüpheler kalabilir. Bu çok normaldir çünkü orijinal tester adı altında birçok dolandırıcı internet mağazası vardır. Orjinal tester parfüm diye kendi ürettikleri farklı içerikleri şişelere doldurup alıcılara satış yapmaktadır. Orjinal tester parfümlerin koku kalıcılığı performansı normal parfümlerinkiyle birebir aynıdır.

Piyasada rastlama ihtimalinizin çok yüksek olduğu aynı marka ismiyle satılan birçok sahte parfüm vardır. İnsan sağlığına olumsuz etkiler bırakan sahte parfüm zararları saymakla bitmez. Öncelikle orijinal parfümlerde dahi birçok kimyasal madde bulunmaktadır fakat bu kimyasalların oranı alanında uzman kişilerce ayarlanıp, teste tabi tutulmaktadır. Sahte parfümlerin üretim safhaları bu şekilde ilerleyip, denetlenmez. Sahte parfümlerin içeriğinde antifiriz ve ucuz alkol gibi katkı maddeleri bulunmaktadır. Bu parfümlerin cildinizde bırakacağı birçok kalıcı etki vardır. Şişlik, kızarıklık, yanık gibi semptomlarla egzama gibi hastalıklara sebep olabilir. Uzun vadede boyun ve yüze temas durumlarında ise ciltte lekeler bırakabilir. Alejik hastalıklara sahip de sizin için daha kötüler etkiler bırakabilmektedir. O sebeple güvendiğiniz yerlerden orijinal parfümleri edinmelisiniz.

Tester Parfümün Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Orijinal Tester Parfüm Satan Güvenilir Yerler

Orijinal tester parfüm satan güvenilir yerleri keşfetmeniz çok önemlidir. Nasıl ve hangi oranlarda kimyasal kullanıldığı hakkında fikir sahibi olmadığımız parfümleri satın almak doğru değildir. İnternetten tester parfüm almak ya da mağazalardan temin etmek çok mümkün değildir. Bunun temel nedeni tester parfümlerin satışa sunulan ürünler olmamasıdır. Tester parfümler, orijinal normal boydaki parfümlere oranla çok daha uygundur. Bunun nedeni ürünün numune bir şişede bulunmasıdır. Bu ebatlardaki şişelerin müşterilere sunulması deneyimleme açısından oldukça önemlidir.

Peki tester orjinal parfüm farkı nedir? Bunun için kolayca anlayabileceğiniz basit birkaç nüans vardır. Bu farkı ayırmada gözle görülür şey öncelikli olarak parfüm kutusudur. Ufak bir incelemeyle yapabilirsiniz. Aldığınız parfümün ambalajını elinize alıp inceleyin. Kutunun dışındaki plastik ambalaj sıkı bir şekilde kutuya sarıldıysa parfümünüz orjinaldir fakat plastik ambalaj özensiz bir şekilde ise almış olduğunuz parfümün orjinalliğinden şüphe edin. Parfümünüz ambalaj testinden geçtiyse sırada bakmanız gereken yer kutusudur. Kutuyu açmadan önce üzerinde yazan yazılara ve almış olduğunuz markanın logosunu dikkatlice inceleyin. Logoya tam olarak hakim değilseniz de internetten inceleyerek elinizdeki kutuyla birebir kıyaslama yapmalısınız. Artık kutunun içini açabilirsiniz ama hala incelemeniz gereken yerler var. Markalar parfümleri sağlam ve güvenli olan özel üretim kutulara koyar. Eğer baştan savma bir kutulama yapılmışsa yine şüphe duymalısınız. Şişenin şekli, tasarımı ve üzerinde yazan logoyu da kutuda olduğu gibi kıyaslamanızda fayda vardır. Tüm bu işlemlerin sonucunda aldığınız parfüm testi geçtiyse gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Eğer sahte bir parfüm olduğuna kanaat getirdiyseniz tüketici haklarına tester parfüm şikayet ediniz.

Orijinal Tester Parfüm Fiyatları

Orijinal tester parfüm fiyatları normal şekilde satılanlarına kıyasla %70-80 oranla daha ucuzdur. Ama bir parfümü satın almadan önce deneyimlemek de oldukça önemlidir. Bu sebeple parfüm almaya karar vermeden önce orjinal tester versiyonunu edinip deneyimlemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Yazar: Hatice Yüksek