Ucuz Güneş Gözlükleri ile Sağlığınızdan Olmayın

Ucuz güneş gözlükleri bütçesel açıdan herkesin öncelikli tercihidir. Dünya çapında en çok kullanılan aksesuar olan güneş gözlükleri, gerek kıyafet kombinlerinin tamamlanması gerekse de göz sağlığı için büyük öneme sahiptir.

Ucuz  Güneş Gözlükleri ile Sağlığınızdan Olmayın
Ucuz Güneş Gözlükleri ile Sağlığınızdan Olmayın

Güneş gözlükleri fonksiyonel yapısıyla yılın her günü kullanılabilir. Yaz günleri gözlerinizi güneşin zararlı UV ışınlarından korumada, kış günlerinde ise yoğun rüzgarlı zamanlarda gözlerinize kaçacak toz zerrelerinden korur. En iyi güneş gözlüğü markaları arasında olan Rayban, Fendi ve Prada çeşitli zamanlarda indirimler uygulayabilmekte. Özellikle eski sezon ürünlerinde bu indirim oranları daha fazla olur. Yeni sezon ürünleri ilk başta uçuk fiyatlarla müşterinin huzuruna çıkartılsa da Black Friday gibi alışverişin revaçta olduğu zamanları takip ederseniz büyük indirimler yakayabilir, ucuz ve kaliteli bir güneş gözlüğü elde edebilirsiniz.

Ucuz Güneş Gözlüğü Zararlı mı?

Güneş gözlüğü arayan herkesin aklında tek bir soru vardır. Ucuz güneş gözlüğü zararlı mı? Öncelikle diyeceğimiz ilk şey ucuz güneş gözlüğünün bir zararı yoktur. Elbette sahte olmadığı sürece. Güneş gözlüğü kampanyalarından faydalanarak ucuz orijinal bir gözlük alabilirsiniz. Belli standartlara sahip orijinal gözlüklerin sahip olduğu küçük nüansları kolayca yakalayabilirsiniz. Kısacası ucuz değil sahte güneş gözlüğü zararlıdır. Sağlığınız açısından sahte güneş gözlüklerinden sakının. Göz sağlığınıza uzun vadede zarar verecek olan ve e-ticaret sitelerinde orijinalmiş gibi satılan sahte gözlükler birçok müşteriyi mağdur etmiştir. Hem finansal açıdan zarara uğramamanız hem de sağlığınızdan olmamanız için sahte ve orijinal güneş gözlükleri arasındaki farkı iyi bilmelisiniz.

Sahte güneş gözlüğü zararları konusunda birçok şey söylenebilir. Öncelikle orijinal bir gözlükte olması gereken en temel özelliklere sahip değillerdir. Bunlardan örnek verecek olursak UV filtresi, polarize cam ve CE işareti en temel özelliklerdir.

Güneş Gözlüğü UV Filtresi Nasıl Anlaşılır?

Güneş gözlüğü için UV filtresi hayati bir önem taşımaktadır. Çünkü Güneş’ten UV dediğimiz Ultraviyole ışınlar elektromanyetik dalga spektrumunda kısa dalga boyuna sahip olup, yüksek enerjiye sahiptirler. Özellikle yaz aylarında daha uzun süre kaldığımız bu ışınların vücudumuz için zararlı etkileri vardır. Cilde yaşlandırıcı etkisini arttırır, cilt kanseri oluşumuna zemin hazırlar. Göz içinse katarakt oluşumunu arttırır ve çeşitli görme bozukluklarına sebep olur. Bu sebep yaz aylarında UV filtreli güneş gözlüğü kullanımı çok önemlidir. UV filtresi bilinenin aksine gözlük camının rengi ile alakalı değildir. UV filtreli gözlükleri elbette ki aldığınız markaların sertifikalarına bakıp kolayca anlayabilirsiniz. Göz sağlığınız için en az UV400 korumalı güneş gözlüğü tercih etmelisiniz.

Polarize Cam Nedir?

Polarize cam, gözlükte olmazsa olmaz biçimde aranan bir kıstas değildir. UV filtre kadar hayati bir önem taşımamakla birlikte, tercih edilebilen bir özelliktir. Polarize cam, güneş yansımalarını engelleme özelliğine sahiptir. Peki polarize cama sahip bir gözlüğü nasıl anlayabilirsiniz? Bunu çok kolay bir şekilde anlamanız mümkün. Cep telefonunuzun ekranına güneş gözlüğünü getirin. Camda bir kararma meydana geliyorsa bilin ki güneş gözlüğünüz polarize cama sahiptir.

Güneş Gözlüğü CE Sertifikası Nedir?

Güneş gözlüğü için CE işareti önemli bir yere sahiptir. CE, Avrupa’ya uygunluk anlamına gelip üzerinde simgesi bulunan ürünün sağlıklı ve güvenli olduğunun gösterir. Orijinal gözlüklerde kesinlikle olması gereken bir işarettir.

Ucuz Güneş Gözlüğü Nereden Alınır?

Ucuz güneş gözlüğü nereden alınır konusunda tercih kişiden kişiye değişmektedir. Ama şüphesiz herkesin beklentisi güneş gözlüğü indirim olan fiyatlardan faydalanmak olacaktır. Güneş gözlüğü almadan önce yapacağınız ilk şey kuşkusuz mağaza mağaza dolaşıp kendinize uygun bir modelde karar kılmaktır. Her ne kadar internetten alışveriş yapmak daha uygun olsa da mağazalarda gözlükleri deneme imkanınız olacağı için küçük bir mağaza turu yapmak işinize gelecektir. Size uygun gözlüğü seçtikten sonra modelin adı ve numarasını alıp online alışveriş yapabileceğiniz mağazalarda fiyat kıyası yapacaksınız. Bu konuda size tavsiyemiz netmağaza’nın eşsiz indirimlerine göz atmanız olacaktır. Sitemizin kalitesini ufak bir incelemeyle fark edeceksiniz. Farklı ödeme seçenekleri ve cep yakmayan fiyatlarla müşteri dostu bir alışveriş platformuyuz. Teslimat konusundaki hassasiyetimiz de nam salmıştır. Güvenli kargo firmalarıyla yaptığımız işbirliği sayesinde sipariş ettiğiniz ürünler zamanında ve güvenli bir şekilde elinize ulaşabilmektedir.

Yazar: Hatice Yüksek