Yemek Takımı Nedir, Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yemek takımı mı arıyorsun? En uygun fiyatlı 12 Kişilik yemek takımı modelleri önerilerimizi mutlaka okuyum. 12 kişilik yemek takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yemek Takımı Nedir, Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Yemek Takımı Nedir, Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Pek çok evde karşınıza çıkan yemek takımı 12 kişilik seçeneği ile dikkat çeker. İnsanların yemek yerken ihtiyaç duyabileceği bütün parçaları içeren yemek takımı modelleri, kullanıcıların beğenisini kazanır. Hem tasarımı hem de kullanışlılığı sayesinde sevilen yemek takımı seti, kalabalık ailelere hitap eder. Sık sık misafir ağırlayan küçük aileler de bu takımları güvenle tercih edebilir. Yemek takımı nedir ve yemek takımı alırken dikkat edilmesi gereken noktaları sizlere bu yazıda tüm ayrıntılarıyla açıkladık.

Yemek Takımı Seti İçinde Neler Var?

Alıcılar ürün tercihi sırasında yemek takımlarında kaç parça bulunduğunu ve bu parçaların neler olduğunu inceler. 12 kişilik yemek takımı, içerisinde çok sayıda ürüne yer verir. Bu sayede kalabalık davet günlerinde dahi sofranızın baş köşesine yerleşir. 12 kişilik takımları tercih edenler, uzun süre alışveriş derdinden kurtulur. Yemek takımı 12 kişilik hazırlandığından her parçadan çok sayıda olacak şekilde paketlenir. Set içerisinde 12 yemek tabağı, 12 servis tabağı, 12 kase, 12 pasta tabağı, 3 küçük kayık tabak, 1 büyük kayık tabak, 2 tuzluk, 2 biberlik, 2 kürdanlık, 1+1 çorbalık ve çorbalık kapağı bulunur. Yemek sırasında ihtiyaç duyabileceğiniz her parça, setlerde karşınıza çıkar. Bu sayede sofranızın dolu gözükmesi mümkün olur. Genellikle büyük ailelere hitap eden takımlar, az kişilik ailelere de uygun olarak görülür. Takımlarda yer alan tüm parçalar, yıllar boyu ilk günkü kalitesini korumayı başarır.

Yemek Takımları Kaç Parçadan Oluşur?

Yemek takımlarının farklı büyüklükteki sofralara sayı ve tarz açısından uygun olanı, güvenilir markalar tarafından sizler ile buluşturulur. Her sofrada aynı sayıda kişi olmadığından yemek takımları da farklı parça sayılarına sahiptir. Örneğin 24 parça yemek takımı, 6 kişilik sofralar için üretilmiştir. 60 parça, 82 parça ve 97 parça gibi fazla ürün içeren takımlar da mevcuttur. Büyüklüğüne göre belirlenen yemek takımı fiyatları, alıcıların bütçesini zorlamayacak şekilde düzenlenir. Kalite konusunda kullanıcıların gönlünde taht kuran setler, kullanılan malzemeler açısından da performansını yansıtır. Çoğunlukla porselen ve seramik gibi malzemelerden üretilen takımlar, yeterli ürün içeriğiyle ön plana çıkar.

12 Kişilik Yemek Takımı Kaç Parça Olmalı?

12 Kişilik Yemek Takımı Kaç Parça Olmalı?

Kişi sayısının fazla olduğu ya da yoğun misafir ağırlamasının yaşandığı evlerde, yemek takımı 12 kişilik olacak şekilde tercih edilir. Ancak 12 kişilik setleri seçerken mutlaka hangi parçaların yer aldığını incelemeniz gerekir. 12 kişilik yemek takımları, genellikle 85 ila 90 arasında parça sayısına sahiptir. Bu parçaların içerisinde ihtiyacınız olabilecek bütün ürünlere yer verilir. Servis sırasında kullanılacak tabaklar, eksiksiz bir biçimde alıcılara sunulur. Her mutfağa yönelik hazırlanan takımlar; servis tabağı, yemek tabağı, pasta tabağı, kase ve kayık tabaktan oluşur. Tabaklara ek olarak tuzluk, biberlik, kürdanlık, çorbalık ve çorbalık kapağı; takımlarda yer alır.

Günlük Yemek Takımları

Günlük hayatta pek çok kişinin kullandığı yemek takımları, farklı malzemelerden üretilir. Son derece şık ve zarif bir görünüme sahip olan porselen takımlar, kullanıcıların evinde uzun zaman yerini korur. Sofra düzenine önem veren kadın ve erkeklerin ortak tercihi, uzun ömürlü yemek takımları olur. Her kullanımda kalitesini hissettiren parçalar, tasarımlarıyla da farkını ortaya koyar. Yuvarlak, oval, kare ve çizgili, desenli, renkli gibi birbirinden farklı stilde takımlara ulaşmanız mümkündür. Sağlıklı malzemelerin işlenmesiyle hazır hale gelen modeller, yemek için kullandığınız parçaların istenmeyen problemlere yol açmasını engeller. Sofralarınıza şıklık katan ve stilinizi yemek masasında dahi yansıtmanızı sağlayan ürünler, uzu süre kullanabilecek dayanıklılığa sahiptir. Sağlam yapısıyla dikkat çeken takımlar, kırılma ve çizilme riskinin minimum olması açısından kullanıcılara güven verir.

Yemek Takımı Önerileri 2021

Farklı ebat ve tasarımlara sahip yemek takımlarını özelliklerini göz önünde bulundurarak seçmeniz mümkündür. 2021 yılında en çok tercih edilen modeller, birbirinden farklı yemek masalarında karşınıza çıkar. Satıcıların cep telefonu ve e mailleri ile ilgili bilgilere ulaştığınız takdirde istediğiniz yemek takımını elde etme şansını yakalarsınız. Hem fiyatı hem de kalitesiyle kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen setler, her dönemin modasına ayak uydurur. 2021 yılında dair yemek takımı önerilerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

Karaca İnci Yemek Takımı 12 Kişilik

Karaca İnci Yemek Takımı 12 Kişilik

Okyanustan çıkıp gelmiş gibi bir güzelliğe sahip Karaca İnci yemek takımı, 86 parçadan oluşur. Bulaşık makinesinde yıkanarak temizlenen set, uzun yıllar yıpranmadan kullanılmaya uygundur. Beyaz renkli takımın tabak şekli karedir. Set içeriğinde 12 yemek tabağı, 12 servis tabağı, 12 pasta tabağı, 12 çorba kasesi, 6 kahve fincanı ve tabağı, 6 çay fincanı ve tabağı, 4 küçük kayık tabak, 2 büyük kayık tabak, 2 tuzluk, 2 biberlik, 2 kürdanlık ve 1 kapaklı çorbalık yer alır. Takım son derece dayanıklı ve kullanışlıdır. 12 kişinin her tür yeme içme ihtiyacını karşılayan set, özgün dizaynı sayesinde piyasaya damga vurur. Son yıllarda pek çok kişinin yararlandığı model, kullananlar tarafından yeni alıcılara sıkça önerilir.

Emsan Defne 60 Parça 12 Kişilik Yemek Takımı Gold

Emsan Defne 60 Parça 12 Kişilik Yemek Takımı Gold

Altın işlemeleri ile fark yaratan Emsan Defne 60 parça 12 kişilik yemek takımı, çok sayıda kişinin ev dekorasyonuna dahil olur. Set 12 adet servis tabağı, 12 adet çukur tabak, 12 adet pasta tabağı, 12 adet çorba kasesi, 2 adet küçük kayık tabak, 1 adet orta kayık tabak, 1 adet büyük kayık tabak, 2 adet tuzluk, 2 adet biberlik, 2 adet kürdanlık, 1 adet çorba tenceresi ve 1 adet çorba tenceresi kapağı içerir. Şık sofraların vazgeçilmezleri arasında kabul edilen set, ilgi çeken özellikleriyle herkesin gönlünde taht kurar.

Karaca Siena 56 Parça 12 Kişilik Gold Yemek Takımı

Karaca Siena 56 Parça 12 Kişilik Gold Yemek Takımı

Eksiksiz bir yemek masası kurmak için faydalanabileceğiniz Karaca Siena 56 parça 12 kişilik gold yemek takımı, porselen malzemeden üretilir. Beyaz porselenin üzerine işlenen gold detaylar, nostaljik tasarımıyla göze çarpar. Elde veya bulaşık makinesinde yıkanarak tekrar kullanıma hazır hale getirilen set, şıklık denilince herkesin aklında canlanır. Set içeriği  12 tane 26 cm’lik servis tabağı, 12 tane 21,5 cm’lik çukur tabak, 12 tane 19 cm’lik pasta tabağı, 12 tane 14 cm’lik kase, 2 tuzluk, 2 biberlik, 1 kürdanlık, 2 tane 20 cm’lik küçük kayık tabak ve 1 tane 30 cm’lik büyük kayık tabaktan ibarettir.

Karaca Yemek Takımı

Her evin olmazsa olmazlarından biri şeklinde görülen Karaca yemek takımları, kalite ve şıklık konusunda kendini herkese kanıtlar. Porselen, havalı cam ve melamin gibi farklı materyallerden üretilen takımlar; evlerin yanı sıra restoranlarda da kullanıma uygundur. Yemek tabağı, çeyrek tabak, çorba kasesi, servis kasesi, tepsi, pilav tabağı, salata tabağı, tatlı tabağı, çay fincanı, kahve fincanı, sürahi ve bardak; yemek takımlarında bulunabilecek parçalardır. Takımlardaki ürün çeşitliliği, hitap edilen grubun kalabalıklığına göre değişir. Örneğin 12 kişilik yemek takımlarında 6 kişilik yemek takımında göremeyeceğiniz parçalar yer alabilir. Boya ve desenler aracılığıyla süslenen setler, farklı tasarımları sizler ile buluşturur. Bu sayede istek ve ihtiyaçlarınıza göre bir model seçme şansınız oluşur. Yuvarlak, oval ve kare gibi farklı şekillerde dizayn edilen ürünler; sofranıza modern bir hava katar. Bunun haricinde takımların renkleri de alıcıların dikkatini çeker. Geniş renk yelpazesi, evinize ve sofranıza ayak uyduracak setleri kısa sürede bulmanıza olanak tanır.

12 Kişilik Yemek Takımı Karaca

Özellikle kalabalık sofralarda kurtarıcı görev üstlenen Karaca 12 kişilik yemek takımı, kullanıcıların mutfaktaki en büyük yardımcısı olmaya adaydır. Sofrada sizin ve misafirlerinizin ihtiyaç duyabileceği her parçayı sizlere temin etmeyi hedefleyen takımlar, yıllardır oldukça popülerdir. Sofra tasarımına özen gösteren kişilerin hoşuna giden setler, işlevselliğini uzun zaman korur. Siz de yemek takımı alırken dikkat etmeniz gerekenleri belirleyebilir, satıcının e mail adresi üzerinden merak ettiğiniz konularda bilgiye ulaşabilirsiniz.